contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Marketing director Givenchy klientką ilustratorki Sylwii Dębickiej

Jagoda Lisiak

Zilustrowana kolekcja Givenchy pre-fall 2017/Ilustracja: Sylwia Dębicka

Pierwsza wystawa prac polskiej ilustratorki Sylwii Dębickiej w Paryżu zgromadziła wielu znakomitych gości. Wśród odwiedzających znaleźli się m.in. członkowie dyrekcji Saint Laurent, Zadig&Voltaire oraz Dior.

Obecna na wystawie była również marketing director Givenchy, która postanowiła zakupić od polskiej artystki trzy obrazy. Spodobały się jej, gdyż przedstawiały sylwetki silnych kobiet. Obrazy wisiały bardzo wysoko na ścianie, a osoby pilnującej galerii nigdzie nie można było znaleźć. 

Po kilku próbach udało się dodzwonić, ale pan z drabiną miał przybyć dopiero po czterdziestu minutach. Potencjalnej klientki czas oczekiwania jednak nie zniechęcił. Powiedziała, że zajmie się czymś i wróci, przy czym kilkakrotnie kazała przyrzekać Sylwii, że nikomu innemu nie sprzeda tych obrazów. Po godzinie, prace Polki jechały już do jej biura w siedzibie Givenchy.

Więcej o ilustratorce Sylwii Dębickiej możecie dowiedzieć się z naszego artykułu:

Ilustratorka mody - Sylwia Dębicka

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Ilustracje: Sylwia Dębicka

 


 

Granny chic

Jagoda Lisiak

Gucci wiosna-lato 2016

Na ulicach coraz częściej zobaczyć można dziewczyny noszące plisowane spódnice za kolano, berety czy okulary w dużych oprawkach. Popularny są buty na słupku, kwiatowy print oraz noszenie skarpetek do szpilek. To nic innego jak „granny chic”, czyli w wolnym tłumaczeniu „babciny szyk” lub „babciny look”.

Na wybiegu natomiast babciną elegancję promuje dyrektor kreatywny Gucci – Alessandro Michele. W jego kolekcjach znaleźć można bardzo ozdobne i kolorowe ubrania, korale, wspomniane już spódnice midi oraz buty na słupku. Nie brakuje oversizowych, dzierganych swetrów i kokard wiązanych pod szyją.

Ubrania w stylu retro i odcieniach rudości oraz miodu mają w swoich kolekcjach też takie marki jak Miu Miu, Bottega Veneta oraz Prada.

Charakterystycznym elementem dla tego trendu są również białe i siwe włosy, a także różne nakrycia głowy. Popularne są opaski z kokardą, berety i chusty.

Fashionistki pokochały modę z poprzednich dekad i póki co nie planują się z nią rozstać.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Maszyna do szycia dla początkujących - jaką wybrać?

Adrianna Jannasz

Początki każdego projektanta wiążą się z tak ważnym zakupem jak maszyna do szycia. Na polskim rynku mamy wiele ofert dotyczących maszyn szwalniczych - tych do użytku domowego lub przemysłowego. Nasze babcie używały maszyn marki Łucznik. Dziś maszyny tej marki nie są tak zachwalane jak kiedyś. Zatem jaką wybrać?

Zanim kupimy maszynę do szycia, musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie: W jakim celu będziemy jej używać? To pytanie jest dość istotne, ponieważ cena maszyny wzrasta wraz jej funkcjami.

Jeżeli maszyna do szycia będzie nam potrzebna do domowego użytku, np. poprawki, to potrzebujemy podstawową maszynę do szycia, w którą nie warto inwestować więcej niż 350-400 zł. Im łatwiejsza w obsłudze, tym lepiej. Jeśli natomiast chcemy szyć ubrania - to zaczyna się prawdziwa przygoda z szyciem.

Maszyna podstawowa

Obecnie mamy maszyny wielofunkcyjne z wyborem chwytacza (wahadłowy lub rotacyjny), maszyny mechaniczne, komputerowe i pomocnicze (specjalistyczne).

Do maszyn podstawowych, łatwych w obsłudze, zalicza się maszynę mechaniczną i wielofunkcyjną. Niektóre z nich mają do wyboru 15 ściegów lub 30 i więcej, a w praktyce używa się od 3 do 5. 

W obu maszynach mamy ilość i wybór ściegów, długość ściegu i funkcje dodatkowe – to one wpływają na cenę maszyny. Te nowsze posiadają chwytacz rotacyjny, bo jest łatwiejszy w obsłudze. Oba są dobre, lecz różni je mechanizm owijania nici. Chwytacz wahadłowy jest starszy i występuje w dużo starszych maszynach do szycia oraz w maszynach przemysłowych.

Nowoczesne maszyny do szycia mają bardzo przydatną czynność, której brakuje w starszych modelach - automatyczny nawlekacz nici oraz automatyczne obcinanie nici. Ta ostania jest bardzo przydatna w pracy i znacznie skraca jej czas.

Maszyna domowa komputerowa

Dodatkami do każdej z maszyn są stopki - uniwersalna, do wszywania zamków, do obszycia dziurek i ściegu krytego. A oprócz tego jest zestaw zapasowych igieł, podwójna igła, techniczne przyrządy do maszyny jak śrubokręty do zmiany igły i stopki oraz oleje do oliwienia maszyn.

Do obu maszyn potrzebny jest pedał, który reguluje pracę maszyny.

Maszyna komputerowa jest zdecydowanie najnowocześniejszą maszyną do szycia. Ma więcej dodatków i ulepszaczy od maszyn wspomnianych wcześniej. 

Maszyna ta różni się od zwykłych tym, że wbudowany ma ekran LCD, który informuje o wybranym ściegu i podpowiada jaką stopkę zastosować. Jest droższa od maszyn mechanicznych.

Maszyna Overlock

Jeśli chodzi o maszyny pomocnicze to występuje wiele ich typów. Na rynku obecne są overlocki, które są niezbędne przy szyciu ubrań, coverlocki, guzikarki, dziurkarki, podszywarki - te już są bardziej specjalistyczne, stosowane w zakładach przemysłowych.

Overlock jest niezbędny przy szyciu ubrań, ponieważ obrzuca krawędzie tkaniny, przez co tkanina nie strzępi się. Stanowi element wykańczalniczy oraz używa się go do zszywania brzegów. Jest elastyczny, dzięki czemu nie odznacza się w tkaninie i jest idealny do szycia dzianiny.

Maszyna Coverlock

Coverlock jest lepszą wersją overlocka. Podwija on oraz jednocześnie stębnuje materiał, co przyśpiesza pracę w szyciu. Tak wykańczane są w większości doły oraz rękawy bluzek z dzianiny. 

Zaczynając swoją przygodę z szyciem radzimy wybrać maszynę mechaniczną, podstawową, która jest łatwa w obsłudze. Natomiast jeśli już jesteś wprawiony w szyciu to swoje oczekiwania dostosuj do możliwości jakie dana maszyna oferuje. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Sequin socks

Adrianna Jannasz

Instagram: @corinagaffe

Dziś cekiny nie są już kojarzone z sylwestrem czy kreacjami wieczorowymi, lecz z czymś innym, wyjątkowym, co pozwoli naszej stylizacji wybić się z tłumu.

Cekiny zadebiutowały w latach 70., a swoje uznanie zdobyły w latach 80., kiedy panowała era stylu disco.

Instagram: @aly_socks

Obecnie nowością i hot trendem są cekinowe skarpetki, które jeszcze nie są w Polsce tak spopularyzowane jak za granicą. 

Jako jedna z pierwszych marek, która wylansowała "sequin socks" była Gucci.

Zdjęcie ze strony www.gucci.com

Takie skarpetki najczęściej zestawiane są ze sportowymi butami. A ci, którzy uwielbiają eksperymentować z modą zestawiają je z butami na obcasie.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Hafty jako jeden z najmodniejszych elementów w tym sezonie

Adrianna Jannasz

Instagram: @zara

Hafty to gorący trend, który opanował wszystkie ubrania i dodatki.

Wylansował go Alessandro Michele - dyrektor kreatywny włoskiej marki Gucci -
który naniósł haftowane motywy kwiatów na ubrania. 

Trend ten szybko się przyjął i niemalże w każdej sieciówce znajdziemy
ubrania z tym motywem.

Instagram: @zara

Hafty ozdabiają klasyczne części garderoby, przez co ubrania nabierają
kobiecego i romantycznego charakteru. 

Nie brakuje ich także na obuwiu czy torebkach, dzięki czemu stają się one
bardziej wyraziste i charakterne.

Instagram: @stradivarius 


Ubrania i dodatki możemy sami przyozdobić takimi haftami. W pasmanteriach
czy niektórych sieciówkach dostępne są pojedyncze hafty, które samodzielnie
możemy naszywać na ubrania zyskując w ten sposób niepowtarzalny charakter
ubioru. 
 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz