contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Floss sandals

Adrianna Jannasz

Fot. Instagram: @glamourgermany

Zdecydowanie wiosenno-letni sezon należy do butów typu floss sandals, które opanowały nie tylko ulicę, ale i Instagram!

Model ten powrócił do nas z końcówki lat 90. i z początku 00. i wszystko na to wskazuje, że zostaną one z nami na dłużej. Namiętnie możemy oglądać je w stylizacjach Carrie Bradshaw z kultowego serialu „Sex and the city”. 

Fot. Instagram: @imcamilleshaer

Floss sandals charakteryzują się cienkimi paskami lub rzemykami, które oplatają stopę i są na niewysokim i stabilnym obcasie. Cienkie paski w sandałach przypominają nitki, stąd właśnie powstała nazwa tego modelu, gdzie floss w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza grubą nitkę lub nić dentystyczną. 

Widzieć je mogliśmy u Jacquemus lub The Row, jak i na Instagramie influencerek z całego świata. 

Fot. Reserved

Ich ogromną zaletą jest to, że pasują niemalże do każdej stylizacji - możemy je nosić do dżinsów jak i małej czarnej, a do tego są bardzo wygodne! Śmiało możemy ich szukać w popularnych sieciówkach, jak i u światowych marek. Dostępne są w różnych kolorach - od klasycznej czerni, przez nude po neony. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Świadome zakupy z aplikacją Good On You

Adrianna Jannasz

Fot. Instagram: @goodonyou_app

Dzięki aplikacji mobilnej Good On You jesteśmy w stanie sprawdzić czy produkt marki, który chcemy kupić dba o środowisko i co dzieje się z produktem zanim trafi do naszych rąk. Aplikacja ta ma na celu wpłynąć na świadome zakupy i wspierać etykę mody.

Fot. Instagram: @goodonyou_app

Na pomysł stworzenia tej aplikacji wpadła dwójka Australijczyków - Gordon Renouf i Sandra Capponi, którzy w 2015 roku ogłosili swój pomysł na odpowiedzialną i świadomą modę. Inicjatywą, która była głównym powodem stworzenia aplikacji to miłość do mody i zaangażowanie w walkę o szczęśliwsze globalne społeczeństwo i zdrowszą planetę.

Fot. Instagram: @goodonyou_app

Aplikacja Good On You pomaga konsumentom robić świadome zakupy, koncentrując się na aspektach takich jak: siła robocza, środowisko, zwierzęta, ludzie, planeta. W bazie aplikacji znajdują się informacje o ponad dwóch tysiącach marek: jak dbają o środowisko, czy udostępniają listy dostawców, czy godnie wynagradzają swoich pracowników. Dostępne są również analizy polityki firm dotyczące pracy dzieci, bezpieczeństwa pracowników, prawa do zrzeszania się czy relacje między wypłacanymi stawkami, a możliwością utrzymania się. Znajdziemy tam też informacje jak produkcja ubrań wpływa na stan naszej planety spoglądając na emisję węgla, zużycie wody i energii w procesie wytwórczym.

Fot. SS Good On Ypu App

Z aplikacją współpracują marki takie jak: Marks&Spencer, Reebok, Jack Wolfskin, H&M, Uterqüe, Oysho, Bershka czy Timberland.

Good On You wspiera Emma Watson, która twiedzi: „Uważne zakupy to siła, która pozwala nam zmieniać świat”.

Aplikacja jest dostępna na całym świecie. Można ją pobrać za darmo w systemie IOS i Android. Obecnie korzysta z niej blisko 175 tysięcy osób.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Tekst: Adrianna Jannasz

Warszawa na chustach Hermesa

Adrianna Jannasz

Animapolis chusta marki Hermes zaprojektowana przez Jana Bajtlika

Polak Jan Bajtlik zaprojektował chusty dla marki Hermes, na których widnieje wizja Warszawy. To nie pierwsza współpraca artysty z francuskim domem mody. Wcześniej zaprojektował już wzory m.in. na kocach czy ręcznikach Hermes.

Jedwabne chusty to znak rozpoznawczy domu mody Hermes. Ilustrator i malarz tym razem naniósł na nie grafikę przedstawiającą Warszawę. Widać m.in. Pałac Kultury, Rotundę czy budynek Smyk. Projekt powstawał z wykorzystaniem tuszu, akwareli, farby gwasz, oraz akrylu na papierze akwarelowym. Rysunek był skanowany i przerysowywany do druku, aby ostatecznie powstała chusta o wymiarach 90x90 cm.

Chusty "Animapolis" stworzone zostały w dziesięciu wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich trafiła do sprzedaży na początku roku.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Tekst: Jagoda Lisiak

V neck shoes

Adrianna Jannasz

Fot. Instagram: @reserved

Witamy ponownie powrót lat 80-tych! Modne już były ubrania z weluru, zwierzęce motywy czy bufki, teraz przyszedł czas na V neck shoes! Czyli buty, które optycznie wydłużają nogi!

Fot. Instagram: @reserved

Model ten ma charakterystyczne wycięcie w kształcie litery V i dostępny jest we wszystkich kolorach i wzorach, lecz najbardziej popularny jest klasyczny, czarny model. Występują na niskim obcasie lub na wysokiej szpilce. Pokochały je naczelne blogerki oraz street style.

Jak je nosić? Pasują niemalże do wszystkiego. Idealnie komponują się z dżinsami, spodniami 7/8 czy z krótkimi spódniczkami.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Kolor roku 2019 - Living Coral

Jagoda Lisiak

Materiały prasowe PIXERS

Ciepły, pozytywny, a jednocześnie wyrazisty i intrygujący. Kolor roku 2019 Pantone to połączenie soczystej mandarynki z delikatną, miękką brzoskwinią. Brzmi apetycznie.

 Każdego roku w grudniu Pantone szykuje dla nas coś specjalnego - ogłoszenie, na które czeka świat mody i designu oraz wszyscy ci, którzy wiedzą, że kolor ma znaczenie. Tym razem Instytut specjalizujący się w wyznaczaniu trendów kolorystycznych postawił na odważny odcień, który ma nam przypominać o tym, co realne i autentyczne w świecie, w którym social media i technologia wyznaczają rytm życia. Występujący w naturze, krzykliwy kolor pozwala obcować z niesamowitą, skrytą w głębi oceanów przyrodą, a jednocześnie jest bliski temu, co widzimy na ekranach naszych smartfonów i komputerów.

Materiały prasowe PIXERS

 Żeby ułatwić nam wykorzystanie koralowego w codziennym życiu - podczas dobierania garderoby, czy aranżowania wnętrz, Pantone przygotował 5 palet kolorystycznych, które wydobywają z niego to, co najlepsze. Wśród nich znajdziemy przeróżne połączenia - od ciepłych pasteli kojarzących się z zachodem słońca (paleta Shimmering Sunset), przez psychodeliczne barwy (Trippy), po neutralne kolory ziemi, ocieplone koralowym (Focal Point).

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: Materiały prasowe PIXERS