contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Amerykański żigolak czyli dwa rzędy wytworności

Aga

Niezwykle problematyczna.

Kampania marki Dunhill na sezon wiosna-lato 2015

Do niedawna kojarzona z obciachem, obecnie przechodzi swój renesans i powraca do łask.

Dwa rzędy guzików, zachodzące na siebie poły doskonale charakteryzują dwurzędową marynarkę.

Historia garnituru dwurzędowego sięga XVIII wieku. Początkowo pełniły funkcję fraków służące do konnej jazdy brytyjskiej armii.

W XIX wieku dwurzędówki chętnie zakładane były przez Oscara Wilde’a czy Douglasa Fairbanksa.

Lino Leluzzi przed butikiem Al Bazar/Instagram: @linoieluzziofficial

Ponadto zajmują szczególne miejsce w garderobach ludzi ceniących tradycję. Chętnie noszone przez takie osobistości jak: Książe Karol czy Lino Leluzzi – właściciel mediolańskiego butiku Al Bazar, który uczynił z niej swój znak firmowy.

Popularność zyskała dzięki produkcjom filmowym w latach 80. i 90. W kolejnych nosili ją Leonardo DiCaprio w filmie „Wilk z Wall Street” czy Michael Douglas w realizacji „Wall Street”.

W Polsce dwurzędówki nie wzbudzają zachwytu. Kojarzone są przede wszystkim z szalonymi latami 90., kiedy to moda na tę część garderoby zapoczątkowana została przez Georga Armaniego w fabule pt. „American Gigolo”. Wówczas trend ten przyjmuje formę karykaturalną, co przejawia się negacją.

Denzel Washington na okładce GQ w 2012 roku

Idealny wzór garnituru dwurzędowego powinien składać się z obszernych klap, szerokich krawatów, a całość winna zostać wzbogacona o włoski kołnierzyk z dużymi skrzydełkami. Ten słynny model najczęściej spotykany jest w układzie 6 na 2 czyli sześć guzików w dwóch rzędach zapinanych w przedniej części asortymentu odzieżowego. Dopełnieniem całości są kieszenie, które powinny być zakończone patką bądź zaledwie nacięte.

Obecnie wiele renomowanych domów mody takich jak: Giorgio Armani, Hugo Boss i Louis Vuitton, wykorzystują koncepcję fasonu dwurzędowego czerpiąc z niego inspiracje przy jednoczesnym unowocześnieniu.

Noah Mills w kampanii marki Windsor na sezon jesień-zima 2011/2012

Choć marynarka ta nie cieszy się wielką popularnością, przysługują jej specjalne prawa. Savoir-vivre mówi, iż w momencie czynności siadania guziki marynarki jednorzędowej należy rozpiąć, natomiast dwurzędówki zabieg ten nie dotyczy.

Legenda głosi, że marynarkę dwurzędową odpinamy z prawej strony na lewą, albowiem w ten sposób wyjmowano szablę z kabury.

Dwurzędówka gwarantuje, iż na pewno zostaniemy dostrzeżeni przez prawdziwych koneserów mody i sami staniemy się arbitrami dobrego stylu.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Aga Gniłka

Kampania kolekcji męskiej marki Zara na sezon jesień-zima 2012/13

Alex Lundqvist na okładce Vogue Hombre w 2014 roku