contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Aplikacja do wykrywania podróbek

Adrianna Jannasz

Kampania Louis Vuitton wiosna-lato 2017

Podróbki to zmora współczesnej mody. Handel podróbkami rośnie w zastraszającym tempie. Mało kto wie, ale wartość podróbek w Unii Europejskiej stanowi aż 26 miliardów euro! 

Na przeciw temu wyszedł nowojorski start-up Blue Bite, który przy użyciu technologii NFC, stworzył aplikację Decode której zadaniem jest rozpoznanie podrobionej rzeczy. 

Kampania Long Champ jesień-zima 2013

Polega to na przyłożeniu telefonu do torebki, buta czy nawet piłki nożnej i zeskanowaniu produktu. W ciągu kilku sekund otrzymamy odpowiedź czy sprawdzana przez nas rzecz jest podrobiona czy nie.

Do tej pory system NFC był wbudowany w produkty głównie w celach marketingowych. Dziś może posłużyć każdym, którzy korzystają z telefonów o systemie IOS. 

Fot. aplikacja Decode

Blue Bite współpracuje już z kilkoma firmami, w tym z Adidasem, Pinko czy Bulgari. Przeznaczenie aplikacji jest przydatne dla tych, którzy robią zakupy na internetowych aukcjach takich jak eBay, Allegro czy Amazon. A tam trudno o identyfikację autentyczności.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz