contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Azzedine Alaïa – projektant, który nie boi się Anny Wintour!

Katarzyna Pietrewicz

Azzedine Alaïa/Instagram @azzedinealaiaofficial

Czy jest w branży mody ktoś, kto nie boi się wyrażać swoich opinii, nawet na temat samej Anny Wintour?

Owszem i jest to nikt inny, jak legendarny projektant Azzedine Alaïa, który znany jest ze swojego ciętego języka i ostrej krytyki branży. W swoim czasie nie zostawił suchej nitki na dwóch największych osobowościach mody: Wintour i Lagerfeldzie.

Alaïa nie lubi ani mody, oni osoby, ani postawy Lagerfelda. Twierdzi, że za dużo w nim karykatury i nigdy w życiu nie miał w ręku nożyczek. Nie twierdzi jednak, że nie jest wielki, ale jest częścią zupełnie innego systemu.

Jego scysja z naczelną amerykańskiego Vogue’a zaczęła się w 2009 roku, kiedy projekty projektanta zostały pominięte w wystawie Model as Muse podczas corocznej imprezy w MET, którą organizuje Anna Wintour. Alaïa wycofał wtedy swoje suknie, które miały mieć na sobie modelki. Sama Naomi Cambell powiedziała, że nie pokaże się na gali, jeśli Wintour nie uwzględni dzieł projektanta. Redaktor naczelna Vogue’a pozostała jednak nieugięta i impreza odbyła się bez udziału projektanta i modelki.

Azzedine Alaïa, Naomi Campbell i Linda Spiering/Instagram @azzedinealaiaofficial

Ale to rok 2011 był wisienką na torcie i przypieczętowaniem napiętej atmosfery.  Alaïa zorganizował wtedy pierwszy pokaz od 2003 roku i… zabronił w nim udziału redakcji Vogue’a, robiąc dokładnie to samo, co naczelna magazynu, która także wydała taki zakaz swoim pracownikom.

O Annie Wintour wypowiadał się w następujący sposób:

Biznes prowadzi świetnie, ale nie część związaną z modą. Nie ma za grosz gustu, mogę to powiedzieć głośno! Nie fotografowała moich prac od lat, mimo że jestem jednym z najlepiej sprzedających się projektantów w USA i kobiety mnie uwielbiają! Nie potrzebuję jej wsparcia. Anna Wintour nie ma nic wspólnego ze zdjęciami, zajmuje się tylko PR-em i biznesem. Wszyscy się jej boją, ale kiedy widzi mnie, to ona się boi! Inni myślą tak samo, ale boją się mówić o tym głośno, bo nie umieści w Vogue’u zdjęć  ich projektów. Tak czy siak, kto będzie pamiętał Annę Wintour w historii mody? Nikt.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pietrewic