contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Birkenstock

Adrianna Jannasz

Jedni je kochają, inni nienawidzą - mowa tu o klapkach Birkenstockach. Stały się one hitem już w 2014 roku, gdzie spadła na nie tyle samo krytyki, co zachwytu. Jedno jest pewne - „ortopedyczne klapki” pokochało wiele osób.

Birkenstocki są to buty niemieckiej marki, która produkuje buty od 1774 roku. Sukces firmy oparty jest na rodzinnym biznesie, jego twórcy inspirują się sztuką i rzemiosłem.

Amerykański odkrywca Birkenstocków - Margot Fraser - po raz pierwszy dostrzegł je podczas wakacji w Niemczech. W niedługim czasie wypromował je w całych Stanach Zjednoczonych zakładając przedsiębiorstwo handlowe. W USA te klapki stały się popularne wsród młodzieży, a następnie wsród dzieci kwiatów.

Birkenstock model „Arizona"

Marka ta ma kilka modeli, lecz do najpopularniejszych zalicza się modele: Arizona, Madrid oraz Gizeh. Te najczęściej spotykane na ulicach klapki to model „Arizona”, który posiada grubą podeszwę z dwoma paskami, które są regulowane klamrą. 

Birkenstock model „Madrid"

„Madrid” różni się od klasycznego modelu tym, że posiada jeden delikatny pasek i jest to jeden z najzgrabniejszych modeli, natomiast model „Gizeh” ma kształt klapek japonek.

Birkenstock model „Gizeh"

Wygoda - to przede wszystkim opisuje buty Birkenstock. Wykonane są ze skóry, kauczuku, filcu wełnianego oraz z corku i spełniają najwyższe standardy jakości.

Bezapelacyjnie są to buty kontrowersyjne i przez niektórych nazywane „ortopedycznymi”. Mimo to wiele osób się na nie decyduję - świetnie się sprawdzają na co dzień i na plaże. 

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz