contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Boater Hat – powrót kapelusza elit

Katarzyna Pyrek

mat. prasowe HatHat

Słomiany kapelusz ze sterczącym rondem i płaską jak dno garnka główką. Kochany i nienawidzony, jednak obecny w modzie już od ponad 150 lat.

Przejawiał się w rekreacyjnych ubiorach dla kobiet i mężczyzn z elit, był elementem mundurku szkolnego czy też nakryciem głowy miłośników i twórców kolekcji haute cuture. Dziś powraca w kolekcji marki HatHat.

mat. prasowe HatHat

Kanotier (od francuskiego słowa canotier – wioślarz), to nakrycie głowy, którego historia sięga co najmniej 1822 roku.

Twierdzi się, że kształt kapelusza powstał pod wpływem inspiracji czapkami francuskich żeglarzy. Płaska główka to nie jedyny jego wyróżnik. Również proces produkcji jest inny od tego dla typowych kapeluszy.

Zaplecione i uformowane włókna słomy ryżowej tworzą lekką i przewiewną ochronę przed słońcem w upalne dni. W XIX wieku noszone były przez przedstawicieli brytyjskich i francuskich elit. Również w obecnych czasach kapelusiki typu boater hat należą do elementów mundurku szkolnego np. w londyńskich szkołach.

mat. prasowe HatHat

Wielka moda, a raczej jej twórczyni Coco Chanel, była niekwestionowaną miłośniczką kanotiera.

Prosta forma nakrycia i minimalistyczne zdobienie to znakomity symbol nieśmiertelnej klasyki. Kapelusz mademoiselle ubrany jest jedynie w białą lub czarną taśmę rypsową.

Takie właśnie klasyczne nakrycie głowy proponuje swoim klientkom polska marka HatHat. Klientki marki pokochały ten kapelusz za jego wyjątkowy kształt, lekkość i możliwość zmiany wizerunku, którą można dzięki niemu uzyskać.

mat. prasowe HatHat

Nakrycie głowy typu kanotier polecane jest szczególnie paniom o owalnym i podłużnym kształcie twarzy, gdyż jego ścięte denko optycznie skraca twarz.

Boater Hat to, jak pikowana torebka, modowy klasyk, który był, jest i będzie powracał dopóki istnieje moda.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Mistewicz