contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Choker

Adrianna Jannasz

Choker - ZOZO DESIGN

Moda kołem się toczy! Z tym stwierdzeniem nie można się nie zgodzić. Tym razem w wielkim stylu powracają chokery z lat 90.! Pokochały je gwiazdy instagrama i szybko stały się obiektem pożądania przez fashionistki.

Choker to cienki pasek, który jest zawiązywany ciasno na szyi. Ten klasyczny model wykonany jest z aksamitu i zapinany na łańcuszek, natomiast dziś mamy dostępne różne rodzaje tej biżuterii w różnych kolorach i fakturach. Twórcy oferują nam chokery z grubym paskiem, bogato zdobione - wykonane ze sztucznych kamieni, koronkowe, w zwierzęce printy czy zwykłe rzemyki obwiązywane kilka razy wokół szyi i zawiązywane na kokardkę.

 

Instagram: @gigihadid

Historia tej cienkiej tasiemki sięga XVIII wieku i trwa do epoki wiktoriańskiej, gdzie na taką biżuterię mogły pozwolić sobie kobiety z wyższych sfer. W późniejszych czasach chokery były kojarzone z prostytucją, a dziś na stałe zadomowiły się w modzie i niemal każda dziewczyna je nosi. 

Moda ewoluuje i ciągle się zmienia. Elementy z historii mody wkraczają w XXI wiek nadając im nowego charakteru i znaczenia.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz

Instagram: @nataliasiwiec.official