contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Damski garnitur - klasyk wszechczasów

Jagoda Lisiak

Saint Laurent pre-fall 2014 

Jako pierwsza męski smoking założyła Marlena Dietrich w filmie „Błękitny Anioł”. Występ w filmie otworzył artystce drzwi do Hollywood. Jednak kobiety nie były jeszcze gotowane na tak potężne zmiany w swoich garderobach. Aktorka natomiast pozostała w pamięci jako promotorka stylu dandysa z garniturem na czele. 

Kilka dekad później Yves Saint Laurent postanowił dokonać przełomu. Stworzył jedną z pierwszych wersji damskiego garnituru. Alternatywa dla eleganckich spódnic i sukien od razu przypadła paniom do gustu. Kobiety pokochały go za szyk, seksapil i elegancję. 

Tom Ford wiosna 2012 

Yves Saint Laurent zainspirował innych projektantów do działania. Dzięki temu, niemal co sezon na wybiegach całego świata pojawiają się najróżniejsze odsłony klasycznego garnituru. Dobrze skrojony pozwala wydobyć kobiece atuty. Dodaje wdzięku i pewności siebie. 

W sezonie jesień-zima 2015/2016 wiele domów mody postawiło na nieśmiertelny komplet. Chanel, Paul Smith, Ralph Lauren czy Alexander Wang to kilka marek, które pokazały garnitury na kobiecych sylwetkach. 

Rosie Huntington Whiteley w garniturze Versace - Vogue Mexico listopad 2014 

Zestaw marynarka i eleganckie spodnie to klasyk i ubiór ponadczasowy. Zawsze wygląda dobrze a moda na niego nie mija. Obok małej czarnej to rzecz, w którą na pewno warto zainwestować. 

Dziś noszą go nie tylko kobiety biznesu. Odważniejsze wersje garnituru wybierają też fashionistki, pokazując się w nim na wielu branżowych imprezach, a gwiazdy kina i estrady na międzynarodowych galach. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

tekst: Jagoda Lisiak

Saint Laurent Paris wiosna 2013 

Chanel wiosna-lato 2015 

Ralph Lauren jesień-zima 2014