contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Eskarpiny, wiedenki, lotniki - eleganckie buty męskie

Jagoda Lisiak

Eskarpiny/fot. www.kielman.pl

Buty, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn to bardzo ważny element stroju. Oprócz modnych teraz New Balance’ów czy sztybletów panom również potrzebne są buty eleganckie, które będą pasować do stylizacji oraz do okazji. Wielu z nich zastanawia się jak je odpowiednio dobrać. Oto kilka wskazówek. 

Eskarpiny to bardzo eleganckie buty męskie. Wyróżniają się rypsową kokardą. Pasują idealnie do smokingu lub fraka. Są to buty wieczorowe z przeznaczeniem na wyjątkowe okazje. 

Oksfordy/Instagram: @brogs_mens_store

Wiedenki, zwane też oksfordami to kwintesencja męskiej elegancji. Są to skórzane buty, zakrywające podbicie, sznurowane. Najbardziej popularne i formalne buty noszone przez panów na wiele uroczystości. Mężczyźni wybierają je najczęściej do klasycznego garnituru. Noszone za dnia jak i na wieczorne wyjścia. Występują w wielu wersjach kolorystycznych. Mogą być zdobione lub gładkie. Lakierowane są zarezerwowane tylko do smokingu i fraka.

 Lotniki to buty proste i niezwykle klasyczne. Ich polska nazwa brzmi: jednokrójki. Nie mają żadnych przeszyć i udziwnień. Wykonywane są najczęściej ze skóry licowej. Cechują się minimalizmem. Można je nosić na formalne okazje jak również na co dzień. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Lotniki/Instagram: @wzso.warszawa