contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Kering

Jagoda Lisiak

Francois-Henri Pinault - prezes i CEO spółki Kering/Instagram: @kering_official

Kering to grupa rentownych i luksusowych marek znanych na całym świecie. W jej skład wchodzą firmy oferujące ubrania, buty czy akcesoria. 

Do portfolio holdingu zaliczają się m.in. marki Gucci, Bottega Veneta, Saint Laurent, Alexander McQueen, Balenciaga, Christopher Kane, Stella McCartney oraz brandy sportowe i lifestyle’owe jak Puma, Volcom czy Cobra. 

Prezesem i CEO spółki jest Francois-Henri Pinault. Francuz obejmuje również stanowisko przewodniczącego fundacji Kering, która została założona w celu zwalczania przemocy wobec kobiet na całym świecie.  

Stella McCartney wiosna-lato 2016

Grupa angażuje się w wiele projektów promujących ochronę środowiska oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności społecznej. Jednym z nich jest współpraca z London College of Fashion, gdzie liderzy Keringa prowadzą wykłady i rozmowy ze studentami np. na temat stabilnego modelu biznesowego. 

Holding został uznany za jedną ze stu najbardziej zrównoważonych korporacji międzynarodowych w katalogu opublikowanym na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos 21 stycznia 2016 roku. Natomiast w sektorze dóbr luksusowych i tekstyliów zajął pozycję wicelidera. 

Gucci wiosna-lato 2016

Od 2015 roku Kering jest oficjalnym partnerem festiwalu filmowego w Cannes. Spółka wspiera również kobiety w kinie, szczególnie reżyserki oraz promuje filmy, które mają na celu zmianę na temat kobiecych stereotypów. 

Grupa wspiera swoich pracowników i stawia na ich ciągły rozwój. Dba też o wykształcenie młodych talentów, którym oferuje staże zawodowe. Kering współpracuje z magazynem Vogue Italia oraz szkołami artystycznymi: Parsons The New School for Design w Nowym Jorku i brytyjskim Royal College of Art. 

Marki Kering są dystrybuowane w ponad 120 krajach a cała korporacja zatrudnia ponad 38 tysięcy pracowników. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak