contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Kitten heels

Jagoda Lisiak

Instagram: @therewillbestyle

Alternatywa dla klasycznych szpilek? W tym sezonie będą to kitten heels, które fashionistki lansują na ulicach tzw. stolic mody jak Mediolan czy Nowy Jork. 

Kitten heels to buty na niskim obcasie, mającym zwykle od 3,5 do 4,5 centymetrów. Zakończone najczęściej szpicem, półokrągłym noskiem lub wycięciem na palce. 

Ich historia sięga roku 1950, kiedy to zostały wprowadzone jako strój formalny dla młodych dziewczyn. Wyższe były niestosownym strojem dla nastolatek, gdyż uważano je za zbyt kuszące. Miały być wprowadzeniem do świata wyższych obcasów. 

Na początku kolejnej dekady stały się jednak tak popularne, że zaczęły nosić je również kobiety starsze. Przekonały się do nich panie w każdym wieku. 

Instagram: @vanillashoesid

Współcześni projektanci na nowo odkryli ich blask. Sezon wiosna-lato 2017 będzie bogaty w buty na minimalnym obcasie. Blogerki i kobiety wyznaczające trendy już się do nich przekonały. 

Kitten heels powróciły i zagościły na wybiegach takich marek jak Gucci, Loewe czy Vetements. Pojawiły się także w kolekcjach Diora, Balenciagi oraz Prady.

Ich wygląd może wydawać się niekonwencjonalny, ale wysokość sprawia, że są bardzo praktyczne i funkcjonalne. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak