contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Kolekcja, która zmieniła bieg historii

Katarzyna Pietrewicz

Okładka Vogue Paris

Rok 1965. Francuz Yves Saint Laurent zdaje sobie sprawę, że jedwabna krepa to idealny materiał do stworzenia kolejnych projektów. 

Inspiracją dla geniusza haute couture staje się jeden z jego ulubionych malarzy Piet Mondrian, który uwielbiał tworzyć abstrakcyjne i geometryczne wzory. I taka właśnie była najnowsza jesienno-zimowa kolekcja Saint Laurenta The Mondrian Collection. 

Proste, pionowe i poziome linie tworzą kwadraty i prostokąty zabarwione podstawowymi barwami. Sukienki z geometrycznymi wzorami w kolorze bieli, czerni, czerwieni, żółci i niebieskości stają się hitem w drugiej połowie lat 60. XX wieku. 

Natychmiastowo paryski Vogue publikuje szlagierową sukienkę na pierwszej stronie wrześniowego wydania. Kreacja po swojej premierze jest jedną z najczęściej rozchwytywanych i... kopiowanych projektów do dziś. A sukienka Mondrian staje się prekursorką geometrii i prostoty w modzie.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pyrek

Okładka Simplicity