contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Moodboard

Jagoda Lisiak

Instagram: @aniakuczynska

Czym jest moodboard i jak jest wykorzystywany w modzie? 

Moodboardy są to w dosłownym tłumaczeniu „tablice nastroju” i można przyjąć, że to tłumaczenie jest mniej więcej poprawne, ponieważ przekazują one również nastrój w jakim ma zmierzać dany projekt. Służą one głównie do przekazania wizji autora reszcie zespołu. 

Są one wykorzystywane przez stylistów i projektantów, ponieważ pomagają w projektowaniu nowej kolekcji czy określaniu koncepcji sesji zdjęciowej. Dla projektantów jest to miejsce w którym zamieszczają wszystkie elementy, które są dla nich ważne podczas projektowania kolekcji. Pokazują rzeczy, które często trudno wyrazić słowami, takie jak na przykład odcienie różnych kolorów, które lepiej pokazać niż o nich mówić, ponieważ każdy może wyobrażać je sobie inaczej. 

Instagram: @maisonvalentino

Moodboardy mogą być tworzone zarówno w rzeczywistości, jak i wirtualnie. W sieci można znaleźć programy, które są bardzo łatwe w obsłudze i pomagają w porządkowaniu elementów, które będą przydatne do stworzenia własnej tablicy.  Moodboardy nie mają dokładnie określonego ani wyglądu ani wielkości, wszystko zależy od tego ile elementów chcemy na nich umieścić. Mogą być to zarówno wydruki , wycięte fragmenty magazynów, czy próbki materiałów potrzebnych do stworzenia kolekcji.  Wszystkie te elementy mają pomóc w rozumieniu pełnej koncepcji i drogi jaką chcemy podążać podczas danego projektu.

Moodboardy są inspiracją, która ma za zadanie pobudzić odbiorcę do kreatywnego działania.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Joanna Dudek

Instagram: @breakingthewool