contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Narodziny niezwykłego duetu świata mody

Katarzyna Pietrewicz

Diana Vreeland, Dovima i Richard Avedon/Źródło: www.dianavreeland.com

Diana Vreeland i Richard Avedon stworzyli razem zdjęcia, które przeszły do historii mody. Mało jednak brakowało, żeby ten niezwykły duet nigdy ze sobą nie pracował.

W 1945 roku, kiedy nazwisko Avedon nie było jeszcze znane w świecie mody, Carmel Snow (ówczesna naczelna Harper’s Bazaar) przypisała fotografa do współpracy z redaktor mody – Dianą Vreeland. Ich pierwsze oficjalne spotkanie, nie należało jednak do udanych.

Fotograf zjawił się w umówionym miejscu i obserwował jak Vreeland, kołysząc biodrami, podeszła do modelki, wbijając szpilkę nie tylko w sukienkę, ale również w ciało modelki! Dziewczyna pisnęła z bólu, a Vreeland odwróciła się do Avedona i powiedziała:

Aberdeen, Aberdeen, czy to nie sprawia, że chce ci się płakać?

Dokładnie tak poczuł się wtedy młody fotograf, który natychmiast poszedł do Snow i oświadczył jej, że nie może pracować z tą kobietą, która nazywa go Aberdeen! Carmel Snow pozostała jednak nieugięta w swojej decyzji.

Można więc powiedzieć, że jeden z najbardziej niezwykłych duetów w branży mody „narodził się bólach”.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Katarzyna Pietrewicz