contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Ombré

Katarzyna Pietrewicz

Futro ombre projektu Toma Forda

Ombré - słowo wywodzące się od francuskiego ombrer - oznacza po prostu cień, a w odniesieniu do mody, stopniowe przechodzenie jaśniejszego odcienia jednego koloru na materiale w ciemniejszy deseń. 

Technika pojawiła się w sztuce użytkowej na początku XIX wieku, kiedy za pomocą specjalnych bloków do nadrukowywania różnych odcieni koloru, dokonywano koloryzacji materiałów.

Kimono ombre projektu Alexandra McQueena

Spódnica ombre projektu Celine

Ombré wróciło do łask w XXI wieku i od tej pory możemy podziwiać technikę na kreacjach u takich projektantów jak: Alberta Ferretti, Zac Posen, Vivienne Westwood, Badgley Mischka czy Nicole Miller. 

Co ciekawe wśród różnorodności projektów i części garderoby, projektanci najczęściej używają tej techniki przy tworzeniu sukienek.

 

Sukienka ombre projektu Alberty Ferretti

Ombré może występować w bardziej subtelnym, lekko widocznym wydaniu, bądź też w bardzo wyraźnych, kontrastujących wersjach jak w kreacjach z kolekcji haute couture Givenchy wiosna-lato 2010.

Trend na dobre zagościł nie tylko w modzie, ale także w koloryzacji włosów i paznokci, dekoracji wnętrz czy cukiernictwie.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Katarzyna Pietrewicz

 

Sukienka ombre projektu Zaca Posena

Cekinowe legginsy ombre projektu Stelli McCartney