contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Paryska przygoda Audrey Hepburn

Katarzyna Pietrewicz

Audrey Hepburn w kreacji Givenchy/fot. materiały promocyjne filmu Sabrina

Kultowe kreacje widziane na szklanym ekranie, często są skutkiem przypadków.

W filmie Sabrina Audrey Hepburn wciela się w postać Amerykanki, która z chłopczycy, po wyjeździe do Paryża, wraca jako piękny łabędź. Chcąc idealnie wcielić się w rolę, Hepburn zasugerowała, że jej postać powinna mieć prawdziwą paryską kreację, kiedy debiutuje w filmie swoją europejską przemianę, a nie ubranie zaprojektowane przez kostiumografkę Edith Head.

Ku niezadowoleniu Head (która nigdy nie przebaczyła aktorce) reżyser wysłał Hepburn do Paryża na spotkanie z Christobalem Balenciagą. Projektant odesłał jednak aktorkę do swojego wtedy jeszcze mało znanego protegowanego – Huberta de Givenchy.

Givenchy spodziewał się jednak innej aktorki o nazwisku Hepburn… Katherine Hepburn. Kiedy Audrey pojawiła się w jego atelier w koszulce, spodniach 7/8 i kapeluszu gondoliera, młody couturier nie był zachwycony, twierdząc ponadto, że nie jest w stanie zaprojektować i wyprodukować całej garderoby na potrzeby filmu. 

Młodej aktorce udało się jednak przekonać projektanta i zyskać jego przychylność. Givenchy przekazał na potrzeby filmu swoje skończone projekty, które przeszły do historii kina i mody, a spotkanie z Hepburn przekształciło się wkrótce w niezwykłą więź muza-projektant, która trwała aż do śmierci aktorki.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook 

tekst: Katarzyna Pietrewicz

Audrey Hepburn w kreacji Givenchy/fot. materiały promocyjne filmu Sabrina

Audrey Hepburn w kreacji Givenchy/fot. materiały promocyjne filmu Sabrina