contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Slow fashion

Katarzyna Pyrek

Chloe wiosna-lato 2016

Rozsądne kupowanie ubrań w świecie, w którym codziennie powstają nowe trendy, a sieciówki zalewają nas setkami tysięcy sztuk odzieży dziennie?

Niemożliwe? Według slow fashion jak najbardziej jest to wykonalne.

Slow fashion jest to sposób życia, która staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Liczną rzeszę fanów zebrał również w Polsce. Slow fashion to przede wszystkim styl życia mówiący o tym, że powinniśmy być świadomi swoich własnych potrzeb, a nie magnatów odzieżowych, którzy co chwile serwują nam nowe trendy.

To moda ma służyć nam a nie my modzie. Stanie się to tylko wtedy, gdy zorganizujemy swoją garderobę w odpowiedni sposób, często od nowa.

Valentino wiosna-lato 2016

Jakie są zasady slow fashion?

Przede wszystkim musimy określić swój styl, co pozwoli nam wyeliminować ubrania, które do nas nie pasują i, w których nie chodzimy. Zrezygnujmy z ubrań, które bez szczególnego powodu zalegają w szafie.

Kolejnym punktem jest planowanie swojej przyszłej garderoby – czyli wybieranie takich fasonów, które lubimy i, w których czujemy się po prostu dobrze. A gdy już idziemy na zakupy, decydujmy się na takie ubrania, które odpowiadają w pełni naszym początkowym wyobrażeniom.

Gucci wiosna-lato 2016

Ważną zasadą jest stawianie na jakość a nie na ilość, gdyż to właśnie dobre jakościowo ubrania posłużą na długie lata. Uważajmy jednak na kompulsywne zakupy. O wiele lepiej jest zastanowić się kilka razy, czy dana kreacja jest nam naprawdę potrzebna, niż kupić ubranie, którego nigdy nie założymy.

Budowanie harmonijnej i spójnej garderoby oraz świadome podejście do mody – to główne cele slow fashion.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Tekst: Katarzyna Pyrek