contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Solejka

Jagoda Lisiak

Gucci Pre-Fall 2016 

Nie prowokuje, jednocześnie dodając kobiecym ruchom lekkości, a sylwetce zmysłowości. Mowa o rozkloszowanej spódnicy w plisy krojonej z koła. 

Nazwa „solejka” pochodzi od francuskiego słowa „soleil” czyli słońce, gdyż plisy, które odgrywają główną rolę w tym modelu, łudząco przypominają promienie słoneczne. 

Prada wiosna-lato 2012 

Zakładki na materiałach wełnianych należy co jakiś czas odnowić, ponieważ mogą się rozprostować. Natomiast te na tkaninach syntetycznych są trwałe i bardziej wytrzymałe. 

Tego typu spódnice największą popularnością cieszyły się w latach 70. Wtedy też każda dziewczynka idąca do pierwszej klasy ubierana była w granatową spódniczkę w szerokie fałdy. Był to element stroju odświętnego. Kobiety natomiast nosiły ją do pracy czy na spotkania towarzyskie. 

Prada wiosna-lato 2012 

Dziś projektanci co jakiś czas wracają do nich pokazując swoje interpretacje solejki na wybiegach oraz w kampaniach. 

Po objęciu stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci Alessandro Michele przywrócił do łask ten krój spódnicy. Fashionistki na całym świecie zwariowały – wkładają solejkę jako najmodniejszy rodzaj spódnicy tego sezonu. 

„Plisowankę” znaleźć można również w ofertach takich marek jak Miu Miu, Prada, czy Jean Paul Gaultier. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak