contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Spódnica i jej różne wcielenia

Jagoda Lisiak

Chanel wiosna-lato 2014 

Spódnicę jako pierwsi nosili mężczyźni. Starożytni Egipcjanie przepasali się prostymi, białymi szalami, wykonanymi najczęściej z lnu. Dopiero później, kobiety zaczęły zakrywać nią swoje wdzięki. 

W świadomości masowej spódniczka miała swój debiut na początku XX wieku. Zakładania jej, podjęły się sufrażystki. 

W zależności od zapotrzebowania, wielokrotnie zmieniała swoją długość. Kobiety tańczące twista i charlestona domagały się zdecydowanie krótszych spódnic. Do pracy czy na poważne spotkania należało wkładać nieco dłuższe midi lub maxi. 

Chanel wiosna-lato 2011

Mini zawdzięczamy Mary Quandt, która rozpowszechniła ten rodzaj spódnicy. Co prawda był to wynalazek francuskiego projektanta Andre Courregesa, ale Angielka skutecznie wprowadziła ten styl na ulicę. 

Z czasem zaczęły się pojawiać najróżniejsze odmiany tej części stroju. Spódnice plisowane, kopertowe, przylegające do ciała czy rozkloszowane. 

Twórcą spódniczki bombki jest Christian Lacroix. Projektant zainspirował się sukniami balowymi z końca XIX wieku. Słynną „le pouf” postanowił uszyć z tafty i satyny, w krótszej wersji. 

Dior jesień-zima 2014/15

Spódnice są obecne w kolekcjach największych domów mody w każdym sezonie. 

Długość do ziemi jest charakterystycznym elementem mody haute couture. Na tego typu pokazach królują długie spódnice, często bardzo ozdobne i eleganckie, gdzie można podziwiać dopracowane w najmniejszym szczególe wizje kreatorów. 

Dziś spódnica jest nieodzownym elementem garderoby każdej kobiety, który dodaje gracji i pozwala poczuć się wyjątkowo. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Jagoda Lisiak

Donna Karan wiosna-lato 2015