contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Suzy Menkes i jej plan doskonały!

Katarzyna Pyrek

Okładka katalogu Christie's z Suzy Menkes/fot.Karl Lagerfeld

Początki w świecie mody zazwyczaj bywają trudne. Oprócz ciężkiej pracy często trzeba wykazać się sprytem i inteligencją.

Suzy Menkes – ikona dziennikarstwa - swoją miłość do mody odkryła podczas swojego pierwszego pokazu Niny Ricci w Paryżu, na który zabrała ją rosyjska arystokratka. Dostać się jednak na pokaz bez znajomości w latach 60-tych było równie trudno, co obecnie. 

Młoda dziennikarka nie mogła jednak przegapić debiutu Karla Lagerfelda dla marki Chloe. Nie mając zaproszenia, Suzy razem z przyjaciółką nie zamierzała rezygnować z eventu. W lokalnym sklepie zaopatrzyły się w miotły i wiadra, zawiązały sobie chusty na głowie i stawiły się w miejscu pokazu o 5 rano, twierdząc, że są z ekipy sprzątającej. Spędziły pod sceną cztery godziny, wyczekując przybycia pierwszych gości. Następnie zdjęły chustki, zostawiły miotły i dyskretnie wyszły z ukrycia, wtapiając się w tłum i czekając z niecierpliwością na rozpoczęcie pokazu.

Plan doskonały!

Więcej o Suzy Menkes przeczytacie w DYKF: Szalona cioteczka - Suzy Menkes

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook 

tekst: Katarzyna Pietrewicz