contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

DO YOU KNOW

Szwedka

Jagoda Lisiak

Zara wiosna-lato 2014

Szwedka w latach 60. zyskała na popularności, gdy na ekranie w filmie „Buntownik bez powodu”, pojawił się w niej James Dean.

Szwedka bardzo przypomina bomber jacket, ale jej pochodzenia są różne, choć różnice między nimi - niewielkie. Obie kurtki wykończone są ściągaczami i mogą być zapinane na zamek błyskawiczny bądź zatrzaski. Różni je tylko początkowe przeznaczenie - bomberki wywodzą się z mody wojskowej na potrzeby pilotów oraz załogi amerykańskich sił powietrznych, natomiast szwedki odnalazły swoją rolę w modzie sportowej.

Pierwotnie szwedka była wykonana z nieprzemakalnej tkaniny i zapinana na zamek błyskawiczny. Jej cechą charakterystyczną są ściągacze, które umieszczone są na dole, poniżej pasa, na rękawach i coraz częściej na kołnierzu.

Gucci wiosna-lato 2016

Początkowo szwedka pełniła funkcję sportowej garderoby. 
Dziś jest dostępna w różnych odsłonach: skórzana, wzorzysta czy wykonana z poliestru – służy jako element codziennego ubioru. 

Szwedka jest wciąż modna, jej krój uwielbiają fashionistki. 

Projektanci również pokochali szwedkę i na wybiegach oraz w kampaniach można dostrzec jej interpretację.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz