contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

PSYCHO PUSSY - kolekcjonerskie kimona Hawrot & Maurycy Gomulicki

Adrianna Jannasz

Fot. Rafał Włazeł oraz Magdalena Kacikowska

Najnowsza kolekcja Joanny Hawrot to kolekcjonerskie kimona stworzone we współpracy z artystą Maurycym Gomulickim. Kolekcja jest wyrazem fascynacji sztuką op-artu, kobiecością i Kulturą Rozkoszy. Artystyczna współpraca stanowi kontynuację autorskiej filozofii marki „From Fashion To Art”. Premiera kolekcji odbyła się 11 maja podczas Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Centrum Praskim Koneser.

Fot. Rafał Włazeł oraz Magdalena Kacikowska

Na wybiegu zaprezentowano 17 sylwetek sprowadzonych do trzech wymiarów kolorystycznych: różu, czerni i bieli. Kolekcja jest interpretacją op-artowych grafik Maurycego Gomulickiego oraz serii jego prac ,,Vaginettes”. Hawrot zestawia mocne, geometryczne wzory z miękkimi, waginalnymi formami. Czarno-białe sylwetki nawiązują do op-artu tzw. sztuki optycznej, wzrokowej. Poprzez powtarzające się rytmicznie układy kompozycyjne, sylwetki tworzą optyczne złudzenia. Abstrakcyjne kombinacje linii oddziaływają na oko widza, wywołując wrażenia głębi oraz ruchu.

Fot. Rafał Włazeł oraz Magdalena Kacikowska

Charakter kolekcji odwołuje się do Kultury Rozkoszy, której celem jest wprowadzanie w znane obszary kultury elementów nieoczywistych, zaskakujących, intrygujących.

„W moim odczuciu przyjemność i zabawa, a przede wszystkim radość z nich płynąca, są absolutnie fundamentalne. Ulotne chwile szczęścia, jakie im zawdzięczamy, są najjaśniejszymi momentami naszego życia, a dla wszystkiego, co jest istotne w życiu, jest również miejsce w sztuce” – wyjaśnia Maurycy Gomulicki.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Rafał Włazeł oraz Magdalena Kacikowska

VASINA STUDIO - ALBUM 1 PERSONAGE

Adrianna Jannasz

Monika Brodka /fot. Wunsche & Samsel 

Wraz z przygotowaniami ostatniej kolekcji marki Vasina Studio powstał fotograficzny album. Projektantka zgodnie z tradycją zaprosiła do niego kilkunastu artystów, którzy pomogli w stworzeniu nastroju i opowieści o kolekcji. Zdjęcia mają na celu ukazać eksperyment polegający na zetknięciu silnej, mocnej konstrukcyjnie i kolorystycznie kolekcji z równie oryginalnym i wyrazistym charakterem występujących osób. W albumie wystąpili m.in. Brodka, Iza Kuna, Anka i Wilhelm Sasnal, Agata Buzek, Kayah, Krzysztof Garbaczewski, Krzysztof Zalewski, Dorota Masłowska.

Agnieszka Ścibior /fot. Wunsche & Samsel 

"Zaproszeni goście to ludzie których podziwiam za pracę, pasje i postawę życiową. Niektórzy są mi bardzo bliscy, a artystyczne działania innych dotychczas obserwowałam z dalszej perspektywy. Jestem szczęśliwa, że kolejny już raz stworzyliśmy tak piękną rzecz"- mówi Vasina.

Agata Buzek /fot. Wunsche & Samsel 

Album nr 1, jest drugim który wydała marka, powstał również limitowany, ręcznie wykonany album nr 0. Oba są zapowiedzią większej serii towarzyszącej kolejnym kolekcjom. Pięknie wydany album po pokazie trafił w ręce do wyselekcjonowanej liczby osób - pasjonatów mody, artystów, mecenasów i partnerów Studia oraz modowych redakcji pism stając się artystycznym uzupełnieniem samego pokazu, oddającym ducha i ideę kolekcji.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Wunsche & Samsel 

Pierwszy pokaz marki Zaquad - Zaquad Fever!

Adrianna Jannasz

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

Fever night! Tak brzmiał temat przewodni najnowszej kolekcji marki Zaquad. Debiutacki pokaz odbył się w przestrzeni Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i zgromadził wiele osobistości z polskiego świata mody i nie tylko.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

Zaquad Fever SS19 to sentymentalna podróż do stylu lat 80-tych. Podkreślona talia przewiązana na sylwetce paskiem czy przeskalowane ramiona to elementy, które charakteryzują najnowszą kolekcje. Tym razem marka dodaje do najnowszej linii dużo błysku oraz formy mocno przylegające do ciała. Pojawiają się także power looki w postaci dwuczęściowych zestawów, powłóczyste wieczorowe sukienki oraz te, zwiewne, krótkie, zalotnie odkrywające jedno ramię.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

“W prezentowanej linii ponownie postawiłam na styl lat 80-tych. Inspirowałam się tym razem ubraniami mojej mamy z tamtej dekady. Jest błysk w postaci metalizowanych tkanin i total power looki. Zależało mi na tym, aby stworzyć linię opartą na klasykach, przełamywaną najnowszymi trendami. Zaquad Fever SS19 to propozycja dla kobiet, które szukają inspiracji na stylizację do pracy, imprezę, czy wieczorny bankiet.” – komentuje założycielka i główna projektantka marki Anna Banaczek.

Fot. Filip Okopny - Fashion Images

Anna Banaczek w swojej najnowszej kolekcji postawiła na żywe i wyraziste kolory takie jak soczyste neonowe odcienie zieleni czy złote i srebrne błyszczące tkaniny. Nie zabrakło oczywiście klasyki w postaci czerni oraz bieli.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images