contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz MMC "Silenzio"

Adrianna Jannasz

Fot. Marek Makowski

Późnym wieczorem, 8 kwietnia duet MMC Studio zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna-lato 2019. Kolekcja Silenzio została pokazana w industrialnej przestrzeni na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych, gdzie moda zabrała głos, a o ciszy nie było mowy. Obok letnich sukienek na wybiegu królowały puchówki, a delikatne bawełniane t-shirty idealnie uzupełniały się z mięsistymi dzianinami. Nie mogło zabraknąć gry kontrastów, form i tekstur.

Fot. Marek Makowski

Pokaz otworzyły wiosenne sylwetki, których naturalne tkaniny, zawężona gama kolorystyczna i oryginalne konstrukcje stworzyły wyjątkowy prolog dla nowej kolekcji. Obok charakterystycznych dla marki przeskalowanych sukienek i koszul pojawiły się fluo kombinezony, błyszczące kurtki i garnitury oversize. Większość projektów została utrzymana w odcieniach ziemi, takich jak beże, brązy czy khaki. Spokojną gamę kolorystyczną przeplatały bordowa krata i limonkowy neon, pojawiające się na wybranych elementach kolekcji, jak kołnierze czy mankiety.

Fot. Marek Makowski

Oprócz letnich projektów po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyliśmy kolekcję na zimę 2020. Na wybiegu zadebiutował szereg autorskich printów w najróżniejszych konfiguracjach. Logotyp MMC pojawił się na puchówkach, bluzach, long sleeve’ach i t-shirtach. W różnokolorowych interpretacjach ozdobił także kolekcję zimowych dodatków, takich jak rękawice oversize, ocieplacze na nogi oraz debiutujące w tym roku czapki puchowe. Oprócz logomanii MMC mogliśmy zobaczyć graficzną zabawę ze słowem Silenzio, która pojawiła się na swetrach i bawełnianych bluzkach.

Fot. Marek Makowski

Najnowsza kolekcja Ilony Majer oraz Rafała Michalaka to celebracja wyborów, pewności siebie oraz indywidualnego podejścia do otaczającego nas świata. To emancypacja poprzez swój wizerunek, to głos, którego nie da się uciszyć. Duet MMC Studio po raz kolejny pokazał swoją wizję łączenia trendów z odrębnością. Wizję, którą tak wielu czuje i chce stanowić jej część.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Marek Makowski

H&M Conscious Exclusive 2019

Adrianna Jannasz

Fot. materiały prasowe

Kolekcja H&M Conscious Exclusive na wiosnę 2019 została zainspirowana siłami odnowy natury i pełnymi garściami czerpie z innowacji technologicznych – przyjazne dla środowiska są zarówno użyte materiały, jak i procesy produkcji. 11 kwietnia kolekcja zadebiutuje w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie i na stronie internetowej H&M.

Fot. materiały prasowe

W kolekcji H&M Conscious Exclusive debiutują nowe, przyjazne dla środowiska materiały. W tym sezonie nowościami są Piñatex - naturalny materiał będący alternatywą dla skóry, wytwarzany z włókien celulozy z liści ananasów. BLOOMTM – elastyczna pianka z biomasy z alg, oraz Orange Fiber – jedwabista tkanina ze skórek cytrusów pozostałych po produkcji soków.

„Kolekcja nawiązuje do piękna natury, które staraliśmy się wyrazić we wzorach, zwiewnych fasonach, palecie kolorów i detalach. Przedstawiamy nowe, ekologiczne materiały pochodzenia roślinnego – uszyliśmy z nich wytrzymałą, piękną i modną odzież, która robi wrażenie, a przy tym może być noszona na co dzień” – powiedziała Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor z H&M.

Fot. materiały prasowe

Kolekcja Conscious Exclusive łączy w równych proporcjach glamour oraz innowacje technologiczne, a nowości z kolekcji można nosić zarówno na specjalne okazje, jak i każdego dnia. Kolekcja została zainspirowana pięknem otaczającej nas natury oraz wpływem przyrody na nasze samopoczucie. Projektanci przenieśli piękno minerałów, drzew i kwiatów na żakard oraz zwiewne, wzorzyste tkaniny. W palecie kolorów dominują lawenda, piaskowe odcienie, morski błękit, ciemny turkus i koralowy róż oraz czerń, złoto i srebro.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Zdjęcia: materiały prasowe

Risk made in Warsaw stawia na odpowiedzialną modę!

Adrianna Jannasz

Fot. Iza Grzybowska

Coraz częściej widzimy jak z ogromym tempem w społeczeństwie rośnie świadomość jeśli chodzi o ekologie. Największe domy mody na świecie w swoich kolekcjach unikają plastiku i dają ubraniom drugie życie. Polska marka Risk stawia na odpowiedzialną modę i ekologie.

Fot. Iza Grzybowska

Ubrania mark Risk Made in Warsaw szyte są w Polsce. Większość materiałów produkowana jest też tu na miejscu. Jak mają się riskowe paski do mody odpowiedzialnej? Nie są drukowane, tylko dziane z eko przędzy o nazwie „ECO LIFE YARNS”. Oznacza to: 75% energii zasilającej przędzalnie pochodzi z paneli słonecznych, 0% wody - tyle właśnie zużywa się podczas przędzenia, 0% - substancji chemicznych, niszczących środowisko oraz 0% - emisji CO2. W stosunku do standardów produkowania materiałów, każdy kilogram tej przędzy zaoszczędza 3,485 l wody i 6,77 kWh energii elektrycznej.

Fot. Iza Grzybowska


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Iza Grzybowska