contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Buty z drutu i kolekcje plus size

Anna Puslecka

Buty z drutu projektu izraelskiego projektanta Sassona Kedema

Artysta, wizjoner, projektant i miłośnik kobiet. Dokonał niemal cudu, bo udało mu się zrobić z ubrań „size plus” wielką modę. Brzmi niedorzecznie, prawda? Bo „ubrania dla puszystych” wszak modą być nie mogą (przynajmniej w takim znaczeniu, w jakim zwykło się o nich myśleć choćby w Polsce).

A jednak.

To pewnie także z powodu jego wszechstronności artystycznej, bo Sasson Kedem studiował malarstwo, rzeźbę, ornamentykę, jubilerstwo, a nawet wystrój wnętrz.

Izraelski projektant, Sasson Kedem, przy pracy

 

Projekty Kedema to instalacje artystyczne

 

 

 

Gotowa wystawa projektów Sassona Kedema

 

Udział w 2009 w programie „Project Runway Israel” jako mentora tylko przypieczętował jego pozycję jednego z najlepszych projektantów w Izraelu.  Już wcześniej, jeszcze przed sukcesem telewizyjnym, był popularny i doceniany za swoje niebanalne podejście do kobiecego ciała.

Za namową żony, ponad 17 lat temu, wkroczył do świata mody, ale na bardzo niebezpieczny grunt – projektowania ubrań „plus size”.  Uznał, że to nisza, że żaden z miejscowych projektantów nie chce i nie potrafi stawić czoło modzie dla kobiet o pełnych kształtach. To było jak skok na główkę, bo moda kocha skrajną szczupłość.

On zaryzykował.  Niektóre jego projekty przypominają nieco te od Yohji Yamamoto czy Comme des Garçons, są geometryczne, konceptualne. Sasson Kedem pracuje z obfitością tkaniny, używa jej do budowy kształtu i formy, „maluje” je jak obrazy.

Kedem projektuje także ubrania do noszenia. Przeskalowane korale i wszystko w czerni

 

Ubrania na wybiegu, w przeciwieństwie do tych z instalacji, utrzymane są w spokojnej kolorystyce

 

Pokaz mody Sassona Kedema - obfitość i geometria tkanin

 

Dziś tworzy regularne kolekcje damskie i męskie (już nie tylko dla kobiet w rozmiarze „plus”), które pokazuje na wybiegach chociażby Fashion Week w Izraelu. Projekty Kedema można kupić w sklepach w Haife i Tel Awiwie, a także w Europie, Ameryce Północnej i Australii.

tekst: Anna Puślecka

współpraca: Konrad Piwowarczyk (Tel Aviv)