contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Baczyńska – projektantka 15-lecia

Anna Puslecka

Gosia Baczyńska odebrała nagrodę dla Projektantki 15-lecia podczas konkursu Doskonałość Mody/fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

Choć kolekcji nie wypuszcza regularnie, gwiazdy same ustawiają w kolejce się po jej kreacje. Daleka od wybiegowego XS, nigdy nie pokusiła się o pokazy z modelkami plus size, uważając to za brak profesjonalizmu. Blichtr polskiego show-biznesu omija szerokim łukiem, gdyż sztuczny rozgłos jej nie odpowiada.

Kto? Baczyńska.

Sama porównuje się do Azzadine Alaia, który nad rygorystyczny harmonogram świata mody przedkłada profesjonalizm i spokój, organizując pokazy wtedy, gdy uzna to za stosowne.

Ona, słynąca z nieregularnie pokazywanych kolekcji, tworzy wtedy, kiedy jest na to gotowa twierdząc, że jej kreacje to nie zakup na krótką chwilkę, lecz dłuższa przygoda z modą.
Szaleńcze tempo zmieniających się trendów nie jest jednak bez wpływu na Baczyńską.

Teraz, gdy już po raz kolejny jej pokaz został wpisany w kalendarz paryskiego tygodnia mody na 27 lutego 2014, o 21.00 tuż po Lanvin, przygotowywanie sezonowych kolekcji wydaje się być przesądzone.

„Towarzystwo największych światowych projektantów mobilizuje”, przyznaje Baczyńska.

fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

Mimo że jej marka ma już ponad 15 lat, w Paryżu pokazała się dopiero sezon temu.

Projektantka zaczyna podbijać świat w stylu, jakiego inni mogliby jej tylko pozazdrościć. Doceniana i podziwiana w Polsce i to bez uciekania się do naśladownictwa czy tanich skandali, w zeszłym sezonie po raz pierwszy zaprezentowała kolekcję podczas Fashion Week Paris. 

O tym, jak wielkie jest to wyróżnienie świadczy chociażby fakt, że Baczyńska jest pierwszą polską marka, która zaistniała w oficjalnym kalendarzu paryskiego tygodnia mody, a jaj kolekcja była pokazywana obok takich gigantów jak Louis Vuitton, Hermes czy Christian Dior.

fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

„Szyję dzieła sztuki i nie boję się tego powiedzieć.”

Czyżby przesadny brak skromności? W przypadku Gosi Baczyńskiej ciężko mówić o nadmiernej pysze czy zwykłym braku pokory. Zaczynając kilkanaście lat temu we Wrocławiu w wynajętej piwnicy, krok po kroku rozwijała markę, którą szybko pokochały największe polskie gwiazdy.

Niezwykła umiejętność posługiwania się językiem mody i ogromne przywiązanie Baczyńskiej do jakości wykonania sprawiły, że wielokrotnie otrzymywała tytuł projektantki roku, a w jubileuszowej edycji konkursu Doskonałość Mody została wybrana projektantką 15-lecia.

fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

Jej kreacje – zarówno te szyte w pojedynczych egzemplarzach, jak i pochodzące z tańszej linii, dostępne szerszemu gronu odbiorców – powstają z najlepszych tkanin i wykonywane są z dbałością o każdy detal.  A to musi kosztować. Baczyńska w swoim profesjonalizmie i uwielbieniu dla rzemiosła idzie pod prąd T-shirtowemu trendowi bylejakości, gdy powstające jak grzyby po deszczu marki zalewają rynek tanimi, „designerskimi” ubraniami.

fot. Agnieszka Taukert/Backbone dla Do You Know Fashion

Baczyńska jest jednym z najciekawszych nazwisk w polskiej modzie, a jej kolekcje regularnie zaliczane są do najlepszych.

Czy poradzi sobie na zachodnim rynku, gdzie graczy z jej talentem jest wielu?

Mocno trzymamy kciuki.

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

tekst: Ania Zając

autorka bloga: www.aniazajac.com