contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

(C)hic et NUNC - chic tu i teraz!

Anna Puslecka

Dominika Nowak i Anna Puślecka/fot. Artur Cieślakowski dla Do You Know Fashion

Mieszka w Paryżu i Medianie, zawodowo i prywatnie bywa w Polsce. Projektuje buty, które sprzedaje w niszowych i najbardziej prestiżowych miejscach na świecie.

Jej projekty z najnowszej kolekcji SS 2014 dostępne są także w warszawskim butiku Laura, pasują do wyselekcjonowanych tam ubrań: Ricka Owensa, Damira Domy, Comme des Garçons.

Dominka Nowak, twórczyni marki NUNC, przyznaje, że jej buty nie są dla wszystkich, nie są sexy w rozumieniu aktualnych trendów, ale na pewno są oryginalne i „fashion”.

To propozycja dla kobiet, które mają określony i zdecydowany styl. I lubią być zauważone.

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

rozmawiała: Anna Puślecka

mat. prasowe NUNC

Swoją pierwszą kolekcję ubrań zrobiłaś w rodzinnym Krakowie, kiedy miałaś 16 lat. Co spowodowało, że porzuciłaś projektowanie ubrań na rzecz projektowania butów?
W Krakowie skończyłam historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, potem wyjechałam do Paryża do tamtejszej szkoły projektowania Studio Bercot. Przed wyjazdem na te studia poprosiłam szewca z Krakowa, aby uszył mi buty według mojego projektu z… dywanika z długiego włosia.

Okazało się, że ludzie w Paryżu zaczepiali mnie na ulicy, pytali skąd to mam, zachwycali się. To mi dało do myślenia: „a dlaczego nie buty?”. I tak zmieniłam nurt, teraz liczą się wyłącznie buty.

Twoje projekty oparte są na kontrastach – łączysz pozornie niepasujące do siebie materiały.
Zależało mi na tym, aby moje projekty były rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Często wykorzystuję surową skórę, którą wyprawiam wyłącznie naturalnymi olejami jak robiono to setki lat temu w Azji.

Lubię kontrasty: łączę plastik i surową skórę. Sandały z najnowszej kolekcji wiosna-lato mają obcas wykończony czarnym, długim włosem.

mat. prasowe NUNC

mat. prasowe NUNC

Gdzie szukasz inspiracji?
W naturze, w otaczającym świecie. Wszystkie komponenty pochodzą z Włoch, tam też garbuję skórę. Ale finalne „złożenie” butów odbywa się w Polsce, w starej manufakturze z tradycją. Dlatego moje buty nie kosztują fortuny, są w stosunkowo przystępnych cenach jak na tę jakość wykonania.

Spotkania z ciekawymi ludźmi mnie inspirują.

Dużo nauczyłam się pracując dla Trussardi czy Ricka Owensa. Pracowałam też jako stylistka podczas produkcji kalendarza dla Louis Vuitton z Laetitią Castą.

Dominika Nowak/fot. Artur Cieślakowski dla Do You Know Fashion

Teraz moda oferuje naprawdę nieprawdopodobne wysokości obcasów – nawet 18 centymetrów. Twoje buty są na płaskim obcasie albo na bardzo niewielkim.

Jakie kobiety kupują markę NUNC?
Bardzo wyselekcjonowana grupa, to dla tych, które docenią całą filozofię zbudowaną wokół NUNC, materiały z jakich są wykonane buty i to, że są inne, nieoczywiste.

Sporo sprzedaję we Francji i we Włoszech, ale najwięcej w Azji. Zaskakujące jest dla mnie jak świetnie się sprzedają w Galerii Lafayette w Pekinie w Chinach!

Dominika Nowak i Anna Puślecka/fot. Artur Cieślakowski dla Do You Know Fashion

NUNC, czyli…?
Hic et nunc – po łacinie „tu i teraz”, bo taka jest moda. Ulotna, fascynująca.

Przed „hic” stawiam dla zabawy jeszcze „c” – wychodzi „chic”.

Wszak moja przygoda z butami zaczęła się we Francji...

 

rozmawiała: Anna Puślecka

fot. Artur Cieślakowski dla Do You Know Fashion