contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Natalia Siebuła - kolekcja Tessera

Jagoda Lisiak

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

Kolekcja „Tessera” na jesień-zimę Natalii Siebuły została wykonana w całości w pracowni projektantki z wysokogatunkowych tkanin z dbałością o każdy szczegół. Powlekane guziczki i klamry zostały wykonane na zamówienie w pracowniach rzemieślniczych z wieloletnią tradycją, a plisowania w najlepszych zakładach.

Natalia Siebuła tworzy kolekcje na jesienny sezon składającą się z 20 damskich sylwetek, a każdą z nich przypisuje do osobnej mozaiki. Doszukuje się analogi kolorystycznej z lat 50, 60, 70 ubiegłego wieku i oscyluje w barwach zaczerpniętych z dzieł. Stosuje szerokie plisowanie w dolnej części sukienek w żywych kolorach jesieni, mozaiki z kolorowej ceramiki na Pawilonie Cepelii w Częstochowie projektu Włodzimierza Ściegiennego.

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

W skład kolekcji wchodzą także drobniej plisowane spódnice składające się z wielu połączonych półokrągłymi liniami kawałków tkanin zaczerpniętych z mozaiki znajdującej się na zewnętrznej elewacji, na tyłach krakowskiego Kina Kijów, projektu Witolda Cęckiewicza, która jest oparta na motywie koncentrycznych kół, skomponowana z barw ziemi: brązów, beżów, czerwieni i szarości.

Półokrągłe wykończenia sukienek i dwa odcienie zieleni Natalia Siebuła zapożycza z jednej z licznych mozaik zdobiących gmach Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach przedstawiającą wielki abstrakcyjny liść.

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

W kolekcji zestawiła ze sobą dwa garnitury, jeden szeroki bardziej nonszalancki wykonany z mięsistej żywo-musztardowej krepy nawiązujący do szerokich szklanych kropel w tym samym odcieniu szklanej dekoracji ściennej w dawnym krakowskim Hotelu Forum i drugi wąski dopasowany z szerokim pasem w kolorze bordowym z trójwymiarowych kafelkowych ptaków Tadeusza Drążkiewicza ułożonych w przejściu podziemnym w Sosnowcu.

Przykładów analogii w nowej kolekcji Natalii Siebuły jest wiele, chociażby przez kolory - barwy sukienek w odcieniu dojrzałej pomarańczy czerpie z ceramiki ściennej nieistniejącego już Domu Chemika w Puławach, ale znanego z poprzedniej kolekcji ~her. W nowym sezonie Natalia chce zwrócić uwagę, że takie zdobienia budynków to oryginalna spuścizna działań plastycznych artystów XX wieku.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Zdjęcie: materiał prasowy

Martyna Sowik jesień-zima 2018/19

Jagoda Lisiak

W najnowszej kolekcji jesień-zima 2018/19 Sowik stara się oddać nastrój informacyjnego, estetycznego i technologicznego przeładowania charakterystycznego dla cywilizacji Zachodu. Punktem wyjścia stało się zainteresowanie problematyką digitalizacji życia codziennego i sztuczną inteligencją. Do realizacji druków Sowik angażuje instagramową performerkę coc0m0, której twórczość dotyka tematyki estetycznego absurdu, surrealistycznej moralności i ewolucji seksualnej w erze cyfrowej.

Kolekcja zbudowana jest na zasadzie kolażu. Z plątaniny efektów fakturalnych, konstrukcyjnych i estetycznych wyłania się kombinacja o niejednorodnym, momentami rozedrganym charakterze. Można w niej znaleźć fragmenty zaczerpnięte z mody militarnej, przeskalowane zdekonstruowane garnitury, zdeformowany dżins czy motywy wężowe. 

Sowik w dalszym ciągu porusza się w obszarze retro futuryzmu o mocnym streetwearowym charakterze. Wizje designerki uzupełnia dobór ścieżki dźwiękowej: Eartheater, Lotic, Amnesia Scanner - to artyści reprezentujący kierunek nowatorskiej, multisensorycznej elektroniki. Za selekcje odpowiada Karolina Kobielusz, założycielka portalu PROGREFONIK.

Premiera najnowszej kolekcji Sowik odbędzie sie podczas II edycji KTW Fashion Week, 10 listopada, w Katowicach.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Zdjęcie: materiał prasowy

SZYMAŃSKA

Jagoda Lisiak

Kampania marki SZYMAŃSKA na sezon jesień-zima 2018-19/fot. Magdebursky

Projekty marki SZYMAŃSKA to poszukiwanie zmysłowej wygody oraz fascynacja tym, co niepowtarzalne. Założycielka marki - Katarzyna Szymańska tworzy unikatowe, zmysłowe, ręcznie wykonywane swetry. Rękodzieło jest jej pasją, misją i sposobem na życie. Wykonywane przez nią produkty mają nie tylko pięknie wyglądać i grzać ale też otulać wyjątkową miękkością, którą zawdzięczają najwyższym jakościom włóczek, mieszanek wełny dziewiczej, alpaki, kaszmiru albo jedwabnego moheru.

Wszystkie modele swetrów wykonywane i opracowywane są samodzielnie przez Katarzynę. Wytworzenie niektórych modeli zajmuje nawet ponad 100 godzin ręcznej pracy. Niektóre z modeli mają wręcz charakter wieczorowy i wraz z odpowiednimi dodatkami i piękną biżuterią tworzą stylizacje wizytowe.

Kampania marki SZYMAŃSKA na sezon jesień-zima 2018-19/fot. Magdebursky

W najnowszej kolekcji na sezon jesień-zima 2018/19 jak zawsze znalazły się wysokiej jakości swetry. Dominują spokojne kolory jak beż i szary, które przełamane zostały głęboką czerwienią.

W tym sezonie Katarzyna Szymańska proponuje płaszcz swetrowy o oryginalnym splocie, miękki sweter oversize z golfem lub z odkrytymi ramionami a także ponczo w stylu boho o unikatowej plecionej fakturze 3D. Wszystkie ubrania wykonane z wełny, często z domieszką alpaki i moheru.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Zdjęcia: Magdebursky