contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Acephala kolekcja Neo-Suffragette jesień-zima 2017/18

Adrianna Jannasz

Kampania kolekcji Neo-Suffragette /fot. Bartek Wieczorek

Najnowsza kolekcja Acephali „Neo-Suffragette” powstała z myślą o marszach kobiet na przestrzeni dziejów. Z jednej strony jest reakcją na aktualne wydarzenia, z drugiej podejmuje się ukazania historii i ciągłości tego ruchu. 

Każda z sylwetek reprezentuje odmienne osobowości, kontrastujące style ubierania się i modele życia. Kolekcja odnosi się do stylu ulicy obok, której spotyka się elegancja, wygoda i styl sportowy.

Kampania kolekcji Neo-Suffragette /fot. Bartek Wieczorek

Ciężki, przeciwdeszczowy płaszcz jako jeden z niewielu wybija się wsród kolekcji. Został on stworzony poprzez nałożenie dwóch elementów stopionych w jedno - kamizelki o linii sportowej zapinanej na zamek bluzy zdobionej licznymi cięciami i wysokim kołnierzem oraz minimalistycznego płaszcza wierzchniego.

Kieszenie w kolekcji są również ciekawie zaprojektowane, ponieważ zapinane są za pomocą dużych, ozdobnych, metalowych guzików poprzez kwadratowe patki. Dostrzec je możemy w marynarkach i spódnicach. 

W kolekcji została użyta wysokojakościowa bawełna w różnych odmianach oraz techniczny poliester. 

Lookbook kolekcji Neo-Suffragette /fot. Bartek Wieczorek

Nadruki, które zdobią koszulki, leginsy, sukienki oraz koszule zostały zaprojektowane przez Dorotę Pawlicką. Inspiracją były zdjęcia dokumentujące marsze, strajki oraz demonstracje kobiet, które walczyły o swoje prawa na ulicy. 

Koszula z owym nadrukiem zadebiutowała na tle innych kolekcji marki, ponieważ jako jedyna została zaprojektowana z myślą dla kobiet jak i mężczyzn i stała się uniseksowym produktem. 

Premierowy pokaz kolekcji Neo-Suffragette miał miejsce podczas gali finałowej konkursu Fresh Fashion Awards.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Adrianna Jannasz