contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

All that jazz – kolekcja MMC wiosna-lato 2016

Katarzyna Pietrewicz

fot. Filip Okopny

W zimny, styczniowy wieczór, duet MMC przeniósł nas z przedwojennej kamienicy do luksusowego, warszawskiego hotelu w świat polskiego jazzu z początku lat 60-tych oraz starych filmów takich jak „Niewinni czarodzieje” Wajdy, „Pociąg" Kawalerowicza czy „Nóż w wodzie” Polańskiego, z których czerpał inspiracje.

Głośnie dźwięki muzyki, gra świateł… and all that jazz!

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2016 duetu MMC to przede wszystkim wariacja na temat tak modnego w tamtym okresie ortalionowego płaszcza. Występuje on w formie płaszcza z rozcięciami, sukienki związanej w talii paskiem, z obciętymi i podwiniętymi rękawami, jako kurtka w krótszej wersja z asymetrycznym dołem i jako kamizelka. Wszystko oczywiście utrzymane w dobrze znanej już estetyce duetu projektantów.

Proste cięcia i zabawa długościami pojawiały się sie niemal w każdym projekcie. Tak jak detale, do których Ilona Majer i Rafał Michalak przykładają zawsze dużą wagę. Tym razem tasiemkom towarzyszyły zdobienia przy mankietach, bluzkach i paskach w postaci owadów!, ozdobne kokardy przy szyi i apaszki oraz specjalnie przygotowane na potrzeby kolekcji druki i kolaże z kadrami z filmów.

Niezwykłe skórzane koła z wyciętym kształtem owadów przykuwały spojrzenia, zdobiąc prawie każdą stylizację.

Nowa kolekcja to propozycje utrzymane w duchu casual, gotowe do tego, żeby je założyć. 

Podobnie jak na sezon zimowy, projektanci postawili na wąską gamę kolorów. Na wybiegu dominował brąz, biel, czerń i granat.

fot. Filip Okopny

fot. Filip Okopny

Oprócz płaszczy i kamizelek, na nadchodzącą wiosnę duet MMC proponuje luźne koszule i tuniki o asymetrycznych dołach, najlepiej w połączeniu z culottes lub cygaretkami. Rozkloszowane spódnice mini i midi obowiązkowo z rozcięciami, a sukienki maxi z wyraźnie krótszym przodem i luźno zaznaczoną talią. Tak będziemy nosić się latem!

Swobodna zabawa i łączenie różnych materiałów wpisało juz sie w DNA marki, dlatego na wybiegu nie zabrakło warstw i prześwitów.

Jednolite kolory momentami przełamywała zgniła zieleń oraz motyw pasków, pojawiający sie na koszulach i tunikach. Sportowego ducha, tak dobrze znanego MMC, odnajdziemy z łatwością w kurtce bomber z wydłużonym tyłem, w szarym kombinezonie, czy płaskich butach.

Ta kolekcja inspirowana polskim jazzem lat 60. to przede wszystkim wygoda w miejskim, oryginalnym wydaniu. Brak w niej zbędnego przepychu, kwiatów i żywych kolorów, a mimo wszystko wyraźnie czuć w niej powiew lata i modowej świeżości.

Partnerami pokazu MMC były marki: Kazar, Apart, Ekert Beauty&Spa, Moroccanoil, Mac Cosmetics, Hotel Intercontinental, Revitalash, Nespresso, Plaza Angels oraz  BrillAVMedia.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


tekst: Katarzyna Pietrewicz
fot. Filip Okopny

Ilona Majer i Rafał Michalak z modelkami/fot. Filip Okopny