contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Angel by Robert Kupisz - zima 2019/2020

Jagoda Lisiak

Kampania ANGEL by Qπш Robert Kupisz/fot. Daniel Jaroszek

ANGEL to siedemnasta kolekcja marki Qπш Robert Kupisz. Nowa kolekcja na sezon jesień/zima 2019/20 zilustrowana została filmem oraz serią czarno-białych zdjęć autorstwa Daniela Jaroszka.

 „Żyjemy w poczuciu ciągłego zagrożenia, ciągniemy za sobą demony przeszłości, szukamy wsparcia w różnych miejscach, szukamy odpowiedzi na pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi. Pragniemy chwili wytchnienia i bezpiecznego schronienia. Anioła, który nas będzie chronił. Anioła, który podejmie walkę i przegoni wszelkie zło. To było moją inspiracją i o tym jest film promujący kolekcję – o odwiecznej walce dobra ze złem.” – o kolekcji opowiada Robert Kupisz oraz dodaje: „Prezentujemy kolekcję Angel w formie krótkiego filmu, a nie naszego standardowego pokazu, ponieważ chcemy pokazać esencję i ducha marki Qπш międzynarodowemu odbiorcy.”

Kampania ANGEL by Qπш Robert Kupisz/fot. Daniel Jaroszek

 W swoich inspiracjach Projektant sięgnął po skrajne tematy. Od niszowych subkultur często traktowanych jak wyrzutkowie społeczeństwa, swoistych upadłych Aniołów, po niewinne stroje komunijne i szaty liturgiczne. Całość kolekcji oczywiście zaproponowana w niekonwencjonalnym, iście „kupiszowym” stylu.

 Kolekcja utrzymana jest w czerni i bieli oraz szarościach z przebłyskami srebra, złota i krwistej czerwieni. Na ubraniach użyto bardzo wymownych haseł: SECURUS (z łac. bezpieczny), AMEN (z hebr. niech się stanie) i cytatu z psalmu 91:11 „For he will order his angels to protect u wherever u go” (tłum. bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach). Nie mogło też zabraknąć skrzydeł, które pojawiają się w formie nadruków i naszywek.

Kobieta i mężczyzna Kupisza to silne osobowości, gotowe stanąć do walki o własne racje i nie bojące wyrazić siebie przez awangardowe stylizacje. Ich stroje to często ubrania inspirowane mundurami wojskowymi, odzieżą ochronną i uniformami firm ochroniarskich. W ofercie marki nie mogło zabraknąć oversizowych t-shirtów, bluz, luźnych sukienek jeansowych, cekinowych i siatkowych topów. W kolekcji wzrok przyciągają kamizelki, kurtki i spodnie uszyte ze srebrnego ortalionu oraz błyszczące, cekinowe spódnice i sukienki.

Kampania ANGEL by Qπш Robert Kupisz/fot. Daniel Jaroszek

 Nowością jest autorska kolekcja biżuterii, która uzupełnia stylizację sylwetek: kolczyki i wisiory z logo Qπш.

 W filmie inaugurującym premierę kolekcji Angel, reżyser zabrał nas na alternatywną imprezę techno, na której ścierają się dwa światy będące inspiracją przy tworzeniu kolekcji. Główny bohater przemierza podziemne korytarze w poszukiwaniu symbolicznego dobra. Mimo wielu pokus i rozpraszającego uwagę szaleństwa, nie wpada on w wir otaczającego go świata, ale wytrwale dąży do celu, gdzie czeka na niego jego Anioł.  Dobór muzyki nie jest przypadkowy i także nawiązuje do tematów przewodnich kolekcji. Jako główne tło muzyczne słyszymy śpiew chóru, ścierający się z przytłumioną, słyszaną jakby zza ściany muzyką klubową.

 Filmowi towarzyszą zdjęcia, na których główni bohaterowie filmu prezentują ubrania z najnowszej kolekcji w hipnotycznych, wręcz transowych pozach.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: Daniel Jaroszek