contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

"Back to the future" by Gosia Baczyńska

Jagoda Lisiak

Fot. Filip Okopny

„Back to the future” – tak Gosia Baczyńska nazwała prezentację swojej najnowszej kolekcji na 2016 rok.

Pokaz odbył się z piątku 12 na 13 sierpnia i miał miejsce przy ulicy Floriańskiej - nieopodal butiku projektantki na starej Pradze. Scenografia przeniosła gości w obraz przyszłości ludzi lat 60. i 70.

Projektantka opisuje to wydarzenie jako „Runway show Gosia Baczyńska 2016”, ponieważ pokaz składał się z dwóch części i prezentował dwie kolekcje: wiosna-lato 2016 i jesień-zima 2016/17.

Pierwszą kolekcję Baczyńska zatytułowała „Into the form” i była to inspiracja latami 60. oraz modernizmem. Na wybiegu goście zobaczyli przezroczyste koronki, wełnę, jedwabie, a także tkaniny nowej generacji z mieszanką plastikowych włókien i jedwabnych nici na których widoczne były geometryczne wzory oraz plisy.

Fot. Filip Okopny

Natomiast jesienno-zimowa kolekcja „Boho, gypsy, disco - out of the form” przenosi nas w inną dekadę - disco lat 70. Malowane koronki odnalazły swoje miejsce na sukienkach, bluzkach i rękawach, natomiast dwukolorowe plisy stały się dodatkiem do sukienek pełniąc funkcję rękawa i wykończenia, a także pełniły główną rolę w spódnicach.

Nie zabrakło również cekinów - charakterystycznych elementów disco kultury lat 70. - które pojawiły się na sukienkach.

Dodatkami do kolekcji były elementy z kolekcji G by Baczyńska stworzonej przez projektantkę dla sieci Rossmann, a także buty zaprojektowane przez Gosię wraz z Dominiką Nowak. 

Fot. Filip Okopny

O muzyczną stronę pokazu zadbał Andrzej Smolik prezentując awangardowe dzieło Steve’a Reicha - Different Trains.

Krótko po wydarzeniu premierę będzie miał film z pokazu nakręcony w technologii 360 stopni, która daje możliwość obejrzenia pokazu z perspektywy zarówno widza jak i modelki na wybiegu. Będzie to pierwsza tego typu relacja z pokazu mody w Polsce.

Całe wydarzenie było również powiązane z obchodami urodzin projektantki. Goście bawili się na warszawskiej Pradze do późnych godzin nocnych.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Adrianna Jannasz
Fot. Filip Okopny