contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Bola Bajer Ola - kolekcja .cloner.

Jagoda Lisiak

Lookbook kolekcji .cloner. marki Bola/fot. materiały prasowe

Kolekcja zatytułowana .cloner. jest początkiem celebracji dziesięciolecia pracy nad autorskim projektem. Perspektywa dziesięciu lat życia na rynku polskiej mody niezależnej mogłaby się zdawać doskonałym pretekstem do podsumowań i refleksji. Nie tym razem, nie w tym w przypadku. Ola Bajer nie zwalnia tempa i nie patrzy za siebie, a jej najmłodsza kolekcja jest największą, najbogatszą i najbardziej pracochłonną w dorobku projektantki.

 Dziesięciolecie marki Bola stało się pretekstem do odświeżenia logotypu. To właśnie on stał się motywem przewodnim całej kolekcji, Znak graficzny zmierza teraz do jeszcze większej prostoty dzięki rezygnacji z ozdobnego kółka. Niekiedy pozostaje  „zaledwie” b jak Bola - kwintesencja marki. Pisane, przekornie i skromnie - z małej. Literka b zyskuje jednak coraz większą głębię i jest częściej przedstawiana w perspektywie. Sklonowane 4 tysiące razy i poddane działaniom grawitacji w programie komputerowym litery  b  o   l   a , stworzyły abstrakcyjny deseń, który pokrywa sylwetki kolekcji. Przedstawienie logotypu na ubiorze to absolutna nowość w marce Bola. Nie jest to jednak ukłon wobec ciągle popularnego trendu „logomanii”, ale całkowicie świadoma i autonomiczna decyzja, mająca na celu podkreślenie wyjątkowości tej kolekcji oraz pokazania innej formy, właściwie już ‘koncepcji’ ubrań z logotypem.

Lookbook kolekcji .cloner. marki Bola/fot. materiały prasowe

 Ideą marki Bola jest przede wszystkim tworzenie ubrań oryginalnych, wygodnych i funkcjonalnych. Ola Bajer w tym sezonie wyjątkowo mocno skupiła się na trzecim aspekcie swojej mody, dodając do niektórych projektów nowe funkcje i możliwości. Szalona wizualizacja na imprezie, grafika oddająca nasz nastrój w ciągu dnia, a może wodoodporne okienko na transmisję tego, co przed nami? To przestrzeń do wyrażania siebie. Dodatkową funkcjonalność zyskały również kurtki, które dzięki sprytnie i nieinwazyjnie ukrytym na spodniej stronie szelkom, można swobodnie zrzucić z pleców, mając je… nadal na plecach. Kto szuka praktycznego i unikalnego okrycia na festiwal, ten się zakocha. Wiele możliwości daje również niepozorna torebka nawiązująca do logo - można ją nosić jako saszetkę, plecak, kopertówkę, albo przerzucić przez ramię.

Lookbook kolekcji .cloner. marki Bola/fot. materiały prasowe

 Kolorystyka kolekcji nawiązuje do barw kosmosu - dominuje w niej czerń i granat z elementami fioletu, szarości, odcieni niebieskiego i połyskującego srebra. Uzupełnia ją deseń przypominający spektakularną grę świateł zorzy polarnej. Przeskalowane pullery suwaków z laserowo ciętego pleksiglasu grają z tradycyjnie pojmowanymi proporcjami uznawanymi za praktyczne czy wygodne. Blikujące akcenty z tkaniny odbijającej światło i grafiki wykonane w technice sitodruku dodają sylwetkom autorskiego charakteru. Podobnie jak niepozorne cieliste rękawiczki, które są niczym rajstopy dla dłoni. Literka „b” jak Bola pojawia się również niczym łezka, albo komiksowa chmurka, w postaci ozdobnych wsuwek do włosów.

 W kolekcji znalazł się pełny przekrój propozycji dla kobiet, mężczyzn i wszystkich pomiędzy, a część projektów jest utrzymana w estetyce i funkcjonalności kierunków unisex i genderless. Fasony są przede wszystkim obszerne, niekrępujące ruchów. Duże płaszcze i trencze kontrastują z niemal pornograficznie krótką spódniczką mini czy wyciętymi body. Kolekcja zaskakuje bogactwem detali jak i krojów, od selekcji zwężanych spodni, przez kombinezony, bluzy z kapturami, kurtki, sukienki i koszule. Jak w każdym sezonie, również i w tym pojawia się charakterystyczna dla marki wielowarstwowość zestawów, akcentowana przez spektrum długości i transparentne tiule.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Zdjęcie: materiał prasowy