contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Future Funk, czyli najnowsza kolekcja Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz

Adrianna Jannasz

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz to projektantka mody młodego pokolenia. Jej najnowsza kolekcja - Future Funk - została zainspirowana japońską muzyką funk i disco z lat 70’ i 80’, która połączona jest z kulturą anime i mangi końca XX wieku.

Fot. materiały prasowe

W kolekcji widać inspirację Vaporwavem, czyli muzyczno-graficznym gatunkiem sztuki powstałym w środowisku internautów niecałą dekadę temu, opartym na fascynacji kulturą retro lat 80’ i 90’, kulturą masową i technologią tego okresu, oraz „post-nostalgii”. Fascynacja tematem Magic Girls i azjatyckim kierunkiem zrodziła się u młodej projektantki na początku lat 90’, kiedy to polska telewizja otworzyła się na zupełnie nowe obrazy takie jak Czarodziejka z Księżyca, czy Yattaman. 

Fot. materiały prasowe

Kolekcja ma przenieść widza do wyidealizowanego miejsca na skraju przeszłości i przyszłości, gdzie spotykamy baśniową popkulturę i świeżość dzisiejszych trendów. W Future Funk występują autorskie grafiki inspirowane okładkami japońskich magazynów dla młodzieży przypadających na lata 80’ i 90’. Wszystkie tkaniny występujące w kolekcji zostały przywiezione z podróży po Azji, a tętniące kolorami grafiki zostały narysowane w rytmie muzyki Future Funk. Gdyby ubrania z kolekcji Future Funk miały głos, wołałyby o radości, zabawie, dystansie, tęczy, magii i… czarodziejkach!

Polub nasz fanpage na FB: DYKF FacebookZdjęcia: materiały prasowe