contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Gosha Rubchinskiy i jego wizja rosyjskiej mody

Jagoda Lisiak

Lookbook kolekcji Goshy Rubchinskiy'ego na sezon wiosna-lato 2016

Gosha Rubchinskiy jest jednym z tych projektantów, którego stylistyki nie można pomylić z żadnym innym. Jego projekty w post-sowieckim stylu, które kiedyś kojarzone były z bezguściem, dziś są obiektem pożądania wielu fashionistów na całym świecie. Gosha współpracuje również z wieloma magazynami oraz markami takimi jak Vans czy Reebok. Jego zdjęcia pojawiają się w najważniejszych światowych galeriach, ponieważ Rubchinskiy jest nie tylko projektantem, ale również fotografem i twórcą filmów.

Urodzony 31 lat temu w sowieckiej Rosji, młody Gosha dorastał w kraju w którym dostęp do zachodniej sztuki czy kultury był bardzo trudny. Jednak nie przeszkodziło mu to w stworzeniu własnej wizji mody w głównym stopniu opartej na tym co było modne w Rosji za czasów jego dzieciństwa oraz we wczesnych latach 90-tych. Projektant wyemigrował z Rosji, jednak twierdzi, że życie codzienne w tym kraju ma wielki wpływ na jego twórczość. Swoją markę założył w 2008 roku dla grupy przypadkowo spotkanych skeateboarderów, którzy stali się jego inspiracją do stworzenia pierwszej kolekcji Summer ’09. Jednak na tym nie skończyła się jego inspiracja tą subkulturą. W tym samym roku, wraz z ze swoją przyjaciółką i muzą jednocześnie, Tolią Titaev, stworzyli nową markę PACCBET (co po polsku znaczy „wschód słońca”). Jest to marka streetwear, na którą składa się kolekcja kilku bluz, t-shirtów i czapek. Można je było kupić w kultowym sklepie Dover Street Market, kolekcja okazała się wielkim sukcesem i szybko została wyprzedana. Gosha bardzo często współpracuje ze swoją przyjaciółką, słynną stylistką Lottą Volkovą, która pomaga mu w stylizowaniu pokazów. 

Lookbook kolekcji Goshy Rubchinskiy'ego na sezon wiosna-lato 2016

    Ostatni pokaz Goshy na sezon wiosna-lato 2017 odbył się podczas targów Pitti Uomo w Florencji. Pokazana została tam nostalgiczna kolekcja sprzed upadku „żelaznej kurtyny”. Podczas pokazów zaprezentowano kilka modeli, które powstały w wyniku współpracy projektanta z kilkoma włoskimi markami sportowymi, takimi ja: Fila, Robe di Kappa czy Sergio Tacchini. Charakterystyczną cechą, odróżniającą tego projektanta od innych, jest wybieranie do swoich projektów, sesji zdjęciowych i pokazów modeli, którzy są bardzo charakterystyczni, wpasowują się w styl Goshy, jednak zdecydowanie odbiegają od kanonów modeli królujących na innych wybiegach.

W kolekcjach Goshy królują bluzy, dresy ortalionowe, charakterystyczne czapki i skarpety, które są bardzo ciekawie zestawione i stanowią inspiracje dla stylowych mieszkańców światowych metropolii. Jednak potrzebna jest duża pewność siebie, by mężczyźni ubierali się w tym stylu, ponieważ dla osób niezorientowanych w temacie, ubieranie się w tym stylu może być to odebrane po prostu jako bezguście lub sympatyzowanie z Rosją… 

Jednak ten post-sowiecki styl reprezentowany przez Goshę, Lottę, a także Demnę Gvasalię z Vetements, zdaje się mocno rozwijać z każdym sezonem i nie zanosi się na to, żeby zafascynowanie kulturą krajów byłego bloku wschodniego szybko się zakończyło.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Joanna Dudek