contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Jubileuszowy pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego

Jagoda Lisiak

Dawid Woliński po pokazie z modelkami/fot. Filip Okopny

W tym roku Dawid Woliński obchodzi 15-lecie swojej pracy. Z tej okazji projektant przygotował jubileuszową kolekcję, której pokaz odbył się wczoraj w warszawskim ATM Studio. Jak zawsze elegancką, bardzo kobiecą i wyrafinowaną. 

Projektant uwielbia szlachetne tkaniny oraz klasykę, którą przełamuje zaskakującymi detalami. Tym razem postawił na charakterystyczny ornament. Suknie i peleryny pokryte są haftami feniksów i rajskich ptaków. 

Finał jubileuszowego pokazu Dawida Wolińskiego/fot. Filip Okopny

Ekstrawaganckie dekolty są urozmaiceniem projektów Wolińskiego już nie pierwszy raz. W najnowszej kolekcji pojawiły się w kreacjach z krepy i żorżety. Istotną częścią prezentowanych sylwetek były również suknie i kombinezony na jedno ramię, często w połączeniu w rozcięciami na nodze. 

Szykowne stylizacje dopełniały buty marki Kazar. Modelki prezentowały kreacje w niebieskich, białych i czarnych szpilkach. 

W najnowszej kolekcji nie brakuje klasycznej czerni, która kusi zmysłowością. Woliński dużą uwagę poświęcił też czerwieni. Suknie w tym kolorze są dedykowane mecenasowi pokazu, marce Martini. Są one odzwierciedleniem włoskiego stylu i radości życia, z którymi utożsamia się włoska marka. 

Finał jubileuszowego pokazu Dawida Wolińskiego/fot. Filip Okopny

Uzupełnieniem wybiegowych stylizacji były makijaże wykonane przez markę Inglot. O fryzury modelek zadbała firma Kevin Murphy. 

Istotnym elementem całego show był stalowy obraz wykonany przez artystę Łukasza Stokowskiego. Dzieło o nieregularnych kształtach znacząco wpisało się w scenografię pokazu. 

Sponsorem pokazu była również zaprzyjaźniona marka Cisowianka Perlage. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny