contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

KRIVAN by Robert Kupisz, zima 2017/18

Jagoda Lisiak

Fot. Jacek Kurnikowski, Michał Baranowski/AKPA

Późny, śnieżny wieczór 1 grudnia 2016 roku, warszawska hala Soho Factory. W takich okolicznościach Robert Kupisz pokazał swoją najnowszą kolekcję na sezon zima 2017/18. KRIVAN inspirowana jest Podhalem, jego mieszkańcami, ich zwyczajami oraz pięknym i fascynującym krajobrazem gór. 

Pomysł na powstanie kolekcji narodził się w głowie Kupisza podczas pobytu na jednej z podhalańskich wsi. Projektanta zauroczył klimat Kościeliska oraz panujące tam zwyczaje. Zapragnął podzielić się tym zachwytem a bohaterem całej akcji mianował legendarnego człowieka gór – Janosika.

Aby całość była spójna projektant zaczerpnął tytuł kolekcji – KRIVAN od nazwy jednego ze szczytów w Tatrach Wysokich, który brzmi Krywań. 

Artysta nie skupił się jedynie na tradycji. Umiejętnie połączył ją z nowoczesnym światem snowboardzistów oraz pasją do tego sportu. Idealnie spoiło się to z wyznawanym przez Kupisza luzem, wygodą i bezpretensjonalnym podejściem do mody. 

Fot. Jacek Kurnikowski, Michał Baranowski/AKPA

Bardzo charakterystycznym elementem kolekcji, występującym na wielu częściach garderoby była parzenica czyli ozdobny ornament hafciarski. Interpretacja tego deseniu pojawiła się na pastelowych płaszczach, koszulach czy t-shirtach. 

W kolekcji Kupisza nie mogło zabraknąć obszernych bluz, puchowych kurtek oraz luźnych koszul. Pojawiły się również zwiewne sukienki i mini spódniczki. Wszystko zachowane w spokojnej pastelowej gamie kolorystycznej, gdzie dominował róż, błękit, szarości i tak bardzo kojarząca się z zimową porą roku biel. 

Na wybiegu można było zobaczyć modelki prezentujące sztuczne futra łączone z jeansem. Jeśli tematyka gór to i ciepły kożuch, o którym projektant nie mógł zapomnieć. 

Oglądając kolejne sylwetki, goście pokazu mogli słuchać „Orawy” Wojciecha Kilara, która posłużyła jako oprawa muzyczna wydarzenia. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Jacek Kurnikowski, Michał Baranowski/AKPA