contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Lidia Kalita Haute Couture jesień-zima 2018/19

Adrianna Jannasz

Fot. materiały prasowe

Tego moda polska dawno nie widziała! Prawdziwe Haute Couture w wykonaniu Lidii Kality, które 24 września mogło podziwiać kameralne grono osobistości ze świata mody, jak i gwiazd.

Pokaz miał miejsce w Studio Art&Passion, mieszczącym się klimatycznej kamienicy z 1906 roku. Projektantka do udziału zaprosiła modelki, tancerzy Teatru Wielkiego w Warszawie oraz wybitnego wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego – trzykrotnego zdobywcę nagrody Fryderyka.

Fot. materiały prasowe

Forma prezentacji najnowszej kolekcji jest niecodzienna, jak na polskie pokazy mody. Lidia Kalita podzieliła odsłony kolekcji na cztery pokoje oraz odpowiadające im emocje: pożądanie, zachwyt, marzenie oraz nostalgię. To dzięki spójnej historii i kontekście, dzieło projektantki może być kompletne.

W pierwszym pokoju na gości czekał pokaz tańca inspirowany wirującą sceną balu z Anny Kareniny, ekranizacji słynnej powieści Lwa Tołstoja. Przedstawia ówczesną elegancję i wytworność we własnej, zmodernizowanej interpretacji. Do uszycia klasycznych czarnych sukni wykorzystano tiule o różnych gramaturach, siatki wzbogacone haftami, flokowanymi groszkami i tkanymi w wąskie paseczki.

Fot. materiały prasowe

W drugim pokoju goście mogli podziwiać bajkowy model sukni ślubnej w onieśmielającej oprawie. Projektantka do stworzenia tej sukni kolejny raz sięga po wiktoriańskie inspiracje, rezygnując z ciasnych gorsetów z pełną spódnicą, przy jednoczesnym zachowaniu formy dzwonka. Prezentacji sukni ślubnej towarzyszył minikoncert wybitnego polskiego wiolonczelisty, trzykrotnego zdobywcy nagrody Fryderyka – Krzysztofa Lenczkowskiego.

Fot. materiały prasowe

Trzeci pokój to mariaż eterycznych materiałów z misternymi zdobieniami w kolorze głębokiego granatu. Projektantkę ponownie zainspirowała Anna Karenina, która w filmie nosiła biżuterię z motywem kamelii. W kolekcji możemy ten kwiat zauważyć jako cekinowy motyw wyszyty na lekkich siatkach

Fot. materiały prasowe

W ostatnim, loftowym pokoju goście mogli podziwiać trzy suknie w odcieniach wody morskiej, które prezentowały baletnice. Piękne bogato haftowane aksamitne kołnierze wszyte wokół dekoltu, rękawy z ozdobnymi umarszczonymi mankietami były kolejnym elementem podkreślającym kobiecość i romantyczność sukni. Aby ułatwić gościom indywidualne przeżycie Lidia Kalita zaproponowała formułę silent room. Źródłem muzyki nie były w tym miejscu głośniki, ale słuchawki, które każdy z gości otrzymał przy wejściu do pokoju.

Fot. materiały prasowe

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: materiały prasowe