contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Mariusz Przybylski x2 – jesień–zima 2016/17

Katarzyna Pietrewicz

fot. Filip Okopny

Dziennikarze, gwiazdy… Tłumy przybyły do Centrum Expo XXI w Warszawie na pokaz Mariusza Przybylskiego, który konsekwentnie od ponad 10 lat trzyma się swojej wizji mody.

Lustrzana ściana umieszczona wzdłuż wybiegu przykuwała uwagę gości z niecierpliwością oczekujących na tym razem nie jedną, ale aż dwie kolekcje autorstwa projektantka, który na co dzień stroni od blasku reflektorów.

Transplantacja, czyli innowacyjna kolekcja wykonana z recyclingu odzieży używanej – to pierwsze tego typu wydarzenie na rynku polskim. Przybylskiemu nie jest obcy temat eko, a zaprezentowane projekty to mimo wszystko luksusowe krawiectwo z materiałów, które dzięki projektantowi, otrzymały drugie życie.

Kolekcja Transplantacja/fot. Filip Okopny

Utrzymana lekko w klimacie lat 90-tych kolekcja (co podkreślała idealnie dobrana muzyka i świetna gra świateł) składała się z przekroju form dobrze znanych fanom projektanta – prostych, ale zarazem seksownych i idealnie podkreślających kobiece ciało. Sięgając po nowe metody tworzenia, projektant proponuje przede wszystkim: koszule, bomberki, sukienki czy kamizelki. 

Proste sukienki w wersji maxi i mini, przykuwały uwagę cekinami i aplikacjami, które zostały pozyskane od VIVE Textile Recycling i były jedynym akcentem przełamujących głębię czerni.

To był jednak tylko wstęp – prawdziwe show miało się dopiero zacząć.

Kolekcja premium na sezon jesień-zima 2016, nie miała nic wspólnego z bielą.

Zza lustrzanej ściany, w lekkiej mgle i przy dźwiękach przejmującej muzyki, wyłonił się rząd postaci.

Lekki dreszcz i już wiadomo skąd ten wilk, a może raczej trzymany na wodzy wilkołak?

Tę część pokazu także zdominowała czerń, która uzupełniana była głęboką czerwienią i niezwykłymi detalami. Lamówki, pasy, pompony rodem z hiszpańskiej corridy, futra w kolorze białym, niebieskim i czarnym.

Projektant nie zawiódł i zaprezentował propozycję dla kobiet i mężczyzn, łącząc ze sobą różne długości materiałów w bardzo umiejętny sposób. Długie męskie koszule zestawiane były z krótszymi marynarkami, a wykończenie sukienek i spódnic mini przywodziło na myśl projekty Anthon’ego Vaccarello.

White Wolf/fot. Filip Okopny

White Wolf/fot. Filip Okopny

White Wolf/fot. Filip Okopny

White Wolf/fot. Filip Okopny

White Wolf/fot. Filip Okopny

Na wybiegu dominowały klasyczne fasony w czystej formie, charakterystycznej dla Przybylskiego: żakiety, czarne płaszcze, sukienki i spódnice mini, kurtki z kapturami, bomberki, spodnie ze zwężanymi nogawkami, a także wieczorowe suknie – wszystkie perfekcyjnie wykonane!

Tak jak przy ostatniej kolekcji, także tym razem nie zabrakło printu. Kolorowy wzór znalazł się niemal na każdym projekcie, tworząc nawet tropikalny total look. 
White Wolf to tak naprawdę jedna kolekcja w trzech odsłonach: czerni z elementami czerwieni, tropikalnego printu oraz czerni z cekinami i pomponami. 

Powtarzalność krojów ma jednak swój sens - to klasyczne elementy z twistem w postaci detali, łączenie różnych materiałów oraz wykorzystanie printu. 

Mariusz Przybylski nie traci nic ze swojego stylu prezentując kolekcję, a raczej kolekcje, które w wyraźny sposób zaznaczają jego pozycję na rynku mody polskiej.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Katarzyna Pietrewicz
fot. Filip Okopny

Partnerami pokazu Mariusza Przybylskiego były marki: VIVE Textile Recycling, BMW,  Tołpa, PRIMAMODA, Sebastian Professional, ARTDECO, ANNY, Ad Butter, MARANI, Sarajishvili, Centrum EXPO XXI Warszawa, MODO – Domy Mody oraz Dom Handlowy Mysia 3. 

Mariusz Przybylski/fot. Filip Okopny