contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

MISBHV wiosna-lato 2019

Jagoda Lisiak

Pokaz kolekcji "Polish Jazz" marki MISBHV/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Pierwszy pokaz marki MISBHV w Polsce! Na to wydarzenie czekało wiele osób związanych z branżą mody. W końcu się odbyło! Polski brand, który z powodzeniem działa również na rynkach zagranicznych, pokazał swoją najnowszą kolekcję 6 czerwca w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Inspiracją do stworzenia kolekcji była grupa młodych artystów działających po II wojnie światowej - Polska Szkoła Plakatu. Do współpracy zaproszono legendarnego twórcę Polskiej Szkoły Plakatu – profesora Rosława Szaybo. Zajrzano do jego archiwów z lat 60-tych i 70-tych i przełożono je na język współczesnej mody.

Pokaz kolekcji "Polish Jazz" marki MISBHV/fot. Filip Okopny - Fashion Images

„Polish Jazz” to zestawienie dwóch światów. Warszawy z roku 1966 oraz czasów obecnych. To połączenie klasycznego krawiectwa z nowoczesnymi formami pokrytymi precyzyjnymi nadrukami. Kolorystyka ubrań jest dosyć zachowawcza i stonowana. Kontrastem dla szaro-beżowego odcieniu i czerni była intensywna limonka. Stylizacje uzupełniały sportowe buty i kowbojki produkcji włoskiej.  

Marka MISBHV eksperymentując, pokazała ideę zachodniego luksusu z perspektywy Polski lat 90-tych połączoną z uniformem partyjnym. Sprowokowała tym samym dyskurs nie tylko wizualny ale też społeczny.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images