contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Muzungu Sisters – moda, tradycje i podróże

Katarzyna Pietrewicz

Tatiana Santo Domingo i Dana Alikhani/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Podróże Tatiany Santo Domingo i Dany Alikhani, założycielek sklepu online Muzungu Sisters, to nie tylko turystyczna przyjemność. To także sposób na czerpanie niezmierzonej ilości inspiracji i efektywne zapełnianie szaf potencjalnych klientek.

Dana Alikhani i Tatiana Santo Domingo/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Wyraz „muzungu” wywodzi się z języka Swahili i oznacza podróżnika, wędrowca. Obecnie w Afryce mówi się tak na obcego lub białego człowieka. Żadne inne pojęcie nie byłoby w stanie oddać esencji firmy, która dostarcza klientom ponadczasowych, starannie wybranych przedmiotów o nieskazitelnej jakości i stylu.

Tatiana i Dana poznały się na studiach w Londynie w 2003 roku. Następnie obie przeniosły się do Nowego Jorku, gdzie w 2009 roku narodził się pomysł założenia Muzungu Sisters.

Firma zaczęła oficjalnie funkcjonować w 2011 roku.

Tatiana Santo Domingo i Dana Alikhani w Marakeszu/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Obie od dziecka dużo podróżowały, choć ich drogi były zupełnie różne. Dana, która urodziła się na Cyprze studiowała antropologię w Londynie oraz prawa człowieka na Uniwersytecie Columbia.

Staż w biurze Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców natchnął ją do stworzenia sklepu online, promującego zasady uczciwej pracy poprzez sprzedaż ręcznie robionych ubrań i dodatków z całego świata.

Tatiana ma korzenie brazylijsko-kolumbijskie. Studiowała sztukę na uniwersytecie w Londynie i w każdej wolnej chwili podróżowała.

W jej głowie narodził się pomysł założenia strony, gdzie mogłaby sprzedawać niezwykłe przedmioty znalezione podczas podróży. 

Muzungu Sisters/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Łącząc swoje pomysły i pasje stworzyły rewolucyjny projekt, pozwalający kupić produkty robione ręcznie przez lokalnych artystów z różnych stron świata. 

Tatiana i Dana mają nadzieję, że ich platforma pozwoli promować rzadką i niezwykle piękną twórczość różnych kultur oraz będzie stymulować lokalne gospodarki.

W ich sklepie znajdziemy wszystko: poczynając od szydełkowych torebek z Brazylii, a kończąc na alpakowym bolerku z Peru.

Dana Alikhani i Tatiana Santo Domingo w Peru/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Obie pytane o ulubiony cel podróży bez wahania wskazują Indie. Do tej pory, jako Muzungu Sisters, wspólnie zwiedziły Peru, Argentynę, Brazylię, Turcję, Indie oraz Maroko.

Na najbliższe miesiące na szczycie ich listy figurują Laos i Wietnam.

Jak wybierają przedmioty? 

- Jeżeli same chciałybyśmy coś założyć, to wtedy to kupujemy - mówi Tatiana. Zawsze przed wizytą w danym kraju zbierają informacje na temat lokalnych wyrobów i technik artystycznych. Następnie spotykają się z lokalnymi twórcami i ustalają ewentualną możliwość zamówień.  

W swoim dorobku mają kolaborację z Missoni, z której 10 procent zysków ze sprzedaży zostało przeznaczonych na cele charytatywne.  

Nie stoją w miejscu i planują kolejne kolaboracje, na których za każdym razem skorzysta inna organizacja charytatywna.

Muzungu Sisters i Missoni/mat. promocyjne Muzungu Sisters

Muzungu Sisters to marka, która nie jest zależna od sezonowych trendów, a raczej skupia się na unikatowych rzeczach, posiadających własną historię. Tatiana i Dana idealnie wyczuły zmieniające się nastroje.

Ludzie nie chcą już wyglądać identycznie, szukają rzeczy jedynych w swoim rodzaju, takich, których nie znajdą w sieciówkach. Przy okazji pomagają ratować tradycje artystyczne z całego świata, które stopniowo zanikają w wyniku masowej produkcji.  

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

tekst: Katarzyna Pietrewicz
fot. mat. promocyjne Muzungu Sisters

Dana Alikhani i Tatiana Santo Domingo/mat. promocyjne Muzungu Sisters