contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Najnowsza kolekcja marki Acephala "Slavic Goddesses"

Adrianna Jannasz

Fot./materiały prasowe

Najnowsza kolekcja Acephali na wiosnę/lato 2019 została pokazana na targach Tranoi podczas Paris Fashion Week (sekcja ZEITGEIST, Carrousel du Louvre).

Kolekcja zatytułowana „Slavic Goddesses” zainspirowana została twórczością Zofii Stryjeńskiej i Pauliny Ołowskiej. Jej tematem jest obraz kobiecości na styku kultury współczesnej i słowiańskiej wyobraźni.

Polskie stroje ludowe poddane geometryzacji i uproszczeniu, jakie znamy z obrazów obu artystek, poddane zostały dalszej mody kacji, a ich formy i kształty zespolone z dzisiejszą modą uliczną, co daje kolekcji unikatowy „techno-słowiański” charakter.

Fot./materiały prasowe

W projektach zastosowano motywy i elementy znane z polskich strojów ludowych, takie jak: lampasy na spodniach, warstwowe spódnice, dekoracyjne cięcia w konstrukcji spodni i bluzek, falbaniaste i kimonowe rękawy, fałdy na tyłach płaszczy i sukienek.

Po raz kolejny część kolekcji powstała przy wykorzystaniu portugalskich tkanin organicznych i recyclingowych, takich jak różowy flausz pokryty korkiem z odzysku, biała pianka o nierównomiernej, kraciastej strukturze oraz organiczny bawełniany dżersej. Sportowe bluzy i leginsy uszyte zostały z włoskiego, prążkowanego dżerseju.

Fot./materiały prasowe

Paryska prezentacja kolekcji zorganizowana została przez Instytut Adama Mickiewicza pod marką Culture.pl i jest częścią programu promującego polski design za granicą.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Adrianna Jannasz