contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Natalia Siebuła - kolekcja Tessera

Jagoda Lisiak

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

Kolekcja „Tessera” na jesień-zimę Natalii Siebuły została wykonana w całości w pracowni projektantki z wysokogatunkowych tkanin z dbałością o każdy szczegół. Powlekane guziczki i klamry zostały wykonane na zamówienie w pracowniach rzemieślniczych z wieloletnią tradycją, a plisowania w najlepszych zakładach.

Natalia Siebuła tworzy kolekcje na jesienny sezon składającą się z 20 damskich sylwetek, a każdą z nich przypisuje do osobnej mozaiki. Doszukuje się analogi kolorystycznej z lat 50, 60, 70 ubiegłego wieku i oscyluje w barwach zaczerpniętych z dzieł. Stosuje szerokie plisowanie w dolnej części sukienek w żywych kolorach jesieni, mozaiki z kolorowej ceramiki na Pawilonie Cepelii w Częstochowie projektu Włodzimierza Ściegiennego.

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

W skład kolekcji wchodzą także drobniej plisowane spódnice składające się z wielu połączonych półokrągłymi liniami kawałków tkanin zaczerpniętych z mozaiki znajdującej się na zewnętrznej elewacji, na tyłach krakowskiego Kina Kijów, projektu Witolda Cęckiewicza, która jest oparta na motywie koncentrycznych kół, skomponowana z barw ziemi: brązów, beżów, czerwieni i szarości.

Półokrągłe wykończenia sukienek i dwa odcienie zieleni Natalia Siebuła zapożycza z jednej z licznych mozaik zdobiących gmach Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach przedstawiającą wielki abstrakcyjny liść.

Lookbook kolekcji “Tessera” Natalii Siebuły/fot. materiały prasowe

W kolekcji zestawiła ze sobą dwa garnitury, jeden szeroki bardziej nonszalancki wykonany z mięsistej żywo-musztardowej krepy nawiązujący do szerokich szklanych kropel w tym samym odcieniu szklanej dekoracji ściennej w dawnym krakowskim Hotelu Forum i drugi wąski dopasowany z szerokim pasem w kolorze bordowym z trójwymiarowych kafelkowych ptaków Tadeusza Drążkiewicza ułożonych w przejściu podziemnym w Sosnowcu.

Przykładów analogii w nowej kolekcji Natalii Siebuły jest wiele, chociażby przez kolory - barwy sukienek w odcieniu dojrzałej pomarańczy czerpie z ceramiki ściennej nieistniejącego już Domu Chemika w Puławach, ale znanego z poprzedniej kolekcji ~her. W nowym sezonie Natalia chce zwrócić uwagę, że takie zdobienia budynków to oryginalna spuścizna działań plastycznych artystów XX wieku.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 
Zdjęcie: materiał prasowy