contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Nowa kolekcja Michała Szulca Ars Gratia Artis 2019

Adrianna Jannasz

Fot. Albert Pabijanek

Najnowsza kolekcja Michała Szulca Ars Gratia Artis 2019 to obraz mody 
z charakterystyczną dekonstrukcją i sentymentalną podróżą do przeszłości. Znajdą się w niej autorskie nadruki i patchworkowe konstrukcje. Z uzupełnieniem 
w postaci metalizowanych i ścieranych dzianin.

Fot. Albert Pabijanek

Projektant zabiera nas w sentymentalną podróż, serwując estetyczne wspomnienia z końca lat 80-tych i początku lat 90-tych. Motywem przewodnim kolekcji są stare pocztówki ze zdjęciami kwiatów, kiedyś wysyłane bliskim na specjalne okazje, dziś zastąpione przez pozbawione emocji SMSy i e-maile. Ten nadruk - komunikat tworzy całe sylwetki, występuje również w postaci detalu - pojedynczych pocztówek naszytych na ubrania Ars gratia artis. Przypadkowość stylizacji z przeszłości, często wynikająca z ograniczonej dostępności materiałów, przeniesiona została na patchworki. Kolorowe zestawienia tkanin podkreślają vintageʼowe inspiracje kolekcji. Wprowadzają również nowe dla Szulca zestawienia nasyconych kolorów i wzorów.      

Fot. Albert Pabijanek

Ars Gratia Artis projektowana jest całymi setami stylizacyjnymi. Skórzane żakiety o dopasowanej do sylwetki linii zestawione są z marszczonymi legginsami; zdekonstruowane marynarki z krótkimi kolarkami; diagonalnie cięte płaszczyzny jedwabnych sukienek z dzianinowymi spodniami. Z drugiej strony, podstawę stylizacji stanowią luźne, pudełkowe t-shirty i bluzy z nadrukowanym hasłem kolekcji.    

W kontraście do poprzednich, monochromatycznych kolekcji, Szulc posłużył się bogatą paletą nasyconych kolorów. Pomidorowa czerwień, soczysta cytrynowa żółć, ciemna zieleń, gama błękitów i granatów, biele, beże i pomarańcze uzupełnione są czarno-białymi nadrukami.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Zdjęcia: Albert Pabijanek