contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Dawida Wolińskiego 2016

Paula Kamińska

fot.  Filip Okopny

fot. Filip Okopny

W środowy wieczór, 6 kwietnia 2016, do Teatru Palladium na pokaz Dawida Wolińskiego przyszło wiele gwiazd. Były te na czerwonym dywanie i te na kreacjach projektanta. Woliński zabrał nas do onirycznej krainy niecodziennych połączeń i odważnych rozwiązań.

Zaprezentowana kolekcja jest różnorodna. Paleta barw rozciąga się od szalonego połączenia złota i błękitu przez delikatne pastele aż po kolory ziemi. Jeśli chodzi o tkaniny, dominują eleganckie satyny wykorzystane w kurtkach bomber, kobiecych sukienkach czy nonszalanckich męskich koszulach. 

fot.  Filip Okopny

fot. Filip Okopny

Jeśli chodzi o damskie sylwetki dominują kobiece sukienki. Duże dekolty i asymetryczne wycięcia oraz dbałość o detale przy wykończeniu, sprawiają, że poszczególne modele stają się małymi dziełami sztuki. To również detale sprawiają, że sylwetki sportowe są tak efektowne.

Mężczyzna u Wolińskiego jest silny i zdecydowany, odzwierciedla styl projektanta. Także w tym przypadku warstw i połączenia materiału. Nawet eleganckie propozycje nie mogą obejść się bez nuty dzikości.

Projekt niezwykle efektownie wykorzystuje czerń zarówno jeśli chodzi o męską jak i damską część kolekcji. Jedną z najodważniejszych propozycji na wybiegu były właśnie przezroczyste, zdobione małe czarne. Kulminacyjnym momentem była zaś wyjątkowa suknia finałowa z wytłoczonym na plecach zegarem, której bezpośrednią inspiracją była postać Alicji z Krainy Czarów.

fot.  Filip Okopny

fot. Filip Okopny

Woliński eksperymentuje z sylwetkami. Każda z nich jest niepowtarzalna. Mnogość inspiracji projektanta sprawiła, że kolekcja jest dynamiczna i różnorodna. Jednak to co jest najważniejsze dla każdej kolekcji Dawida Wolińskiego to jego kunszt i precyzja. Każda z kreacji jest wykonana na najwyższym poziomie.

Od momentu kiedy rozbłysły światła lamp, a z głośników wybrzmiała ciepła elektronika dało się odczuć energię wybiegu. Nowoczesna, eklektyczna kolekcja wibrowała z każdym krokiem modeli i modelek. Ten pokaz był nie tylko świadectwem dobrej formy doświadczonego projektanta, ale także jego pełnej gotowości do stawania w szranki z najmłodszymi rywalami na rynku mody. Czekamy na więcej!

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Paula Kamińska

Obejrzyj zdjęcia z backstage'u i wszystkie sylwetki z pokazu!