contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz "First Lady" Macieja Zienia

Jagoda Lisiak

Finał pokazu kolekcji "First Lady" Macieja Zienia/fot. Filip Okopny

„First Lady” – tak nazwał swoją najnowszą kolekcję Maciej Zień. Projektant tym razem inspirował się stylem najbardziej ikonicznych Pierwszych Dam.  

Kolekcja na sezon jesień-zima 2017/18 składa się z bardzo kobiecych, eleganckich kreacji. Takich, które projektant lubi najbardziej. Połączył je ze zdecydowanymi kolorami i retro formami. Jeśli chodzi o materiały postawił na jedwabie, żakardy, muśliny i kaszmir. 

Podczas pokazu, który odbył się 12 czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie zaprezentowane zostały 34 sylwetki damskie. Obok gładkich propozycji pojawiły się również te bogato zdobione – haftami i kryształami Swarovskiego. 

Głównym kolorem kolekcji był rzucający się w oczy, bardzo wyraźny pomarańcz. Gamę kolorystyczną uzupełniały bardziej klasyczne barwy: biel, czerń, bordo oraz granat. 

Maciej Zień/fot. Filip Okopny

Wybiegowe looki dopełnione zostały skórzanymi rękawiczkami i torebkami a także butami marki Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia. 

Pokaz zamykała modelka ubrana w bluzkę z napisem „War, what’s it good for? Absolutely nothing!”. Był to kluczowy moment wydarzenia, które miało zilustrować obecnie panujący niepokój na świecie spowodowany napiętą sytuacją polityczną. W t-shirt z tym samym hasłem ubrany był również Maciej Zień. Projektant chciał tym samym zaapelować, że wojna naprawdę nie jest nam do niczego potrzebna. 

Show odbyło się w jednym z najważniejszych punktów kulturalnych na mapie Warszawy a kolekcja idealnie wpasowała się w jego klimat. Dopełnieniem całości była muzyka pochodząca z kultowych filmów wojennych. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny