contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz Gosi Baczyńskiej "Eastern Europe goes wild - Wild West!"

Jagoda Lisiak

Pokaz "Eastern Europe goes wild - Wild West!" Gosi Baczyńskiej/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Długo wyczekiwany pokaz w końcu się odbył! Gosia Baczyńska zaprezentowała swoją nową kolekcję w wielkim stylu. 

Polski folk przeplatany z amerykańskimi westernami. Tak sezon wiosna-lato 2018 widzi Gosia Baczyńska. 21. listopada projektantka zaaranżowała eleganckie wnętrza hotelu Bristol w Warszawie, tworząc z nich zachodni salon. W jego centralnym punkcie stanęła główna atrakcja scenografii – wielkie łoże z baldachimem. 

Pokaz "Eastern Europe goes wild - Wild West!" Gosi Baczyńskiej/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Tym razem artystka połączyła zachodnią historię z polską legendą o tradycji. Baczyńska z dwóch różnych kultur wydobyła to co najlepsze. Brokat, lureks, jedwab, szyfon.

Westernowskie femme fatale miały na sobie dzianinę przeplataną lureksową nitką, cekinowe bombery, haftowane białe koszule z bufiastymi rękawami czy zdobione jeansy i skórę. Na wieczór natomiast żakard i sukienki wyszywane cekinami. Zawsze z klasą.  
 
Detale u Baczyńskiej stanowią zawsze niezwykle ważną część kreacji. Tak było i tym razem. Pojawiły się metalowe guziki z motywem łabędzia, nadruk imitujący zmierzwioną taflę wody, wyszywany cekinami, w którym pływały suche, białe osty. Zakończeniem tej modowej przygody były przykuwające wzrok różowe kozaki z pomarańczowym obcasem.

Pokaz "Eastern Europe goes wild - Wild West!" Gosi Baczyńskiej/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Dopełnieniem całości była odpowiednio dobrana muzyka. Za jej dobór odpowiadał jeden z najzdolniejszych polskich muzyków, a prywatnie przyjaciel projektantki – Andrzej Smolik. Modelki szły po wybiegu m.in. w rytm „Bonanzy” Johnn’ego Casha. Melodia ta znalazła się również na zaproszeniu. 

Bardzo lubimy tak spójne obrazy i już nie możemy doczekać się kolejnej prezentacji. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images