contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz kolekcji Dawida Wolińskiego "Atelier 214.2"

Jagoda Lisiak

Finał pokazu Dawida Wolińskiego “Atelier 214.2”/fot. Filip Okopny - Fashion Images

6 grudnia 2018 r. w warszawskim STUDIO ATM przy Wale Miedzeszyńskim 384 odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego. Mecenat nad tym wydarzeniem objęła marka Martini.

Dawid Woliński od zawsze pochlebia sylwetce kobiety. Jego projekty kojarzą się z ponadczasową elegancją i najwyższą jakością. W zeszłym roku Projektant świętował 15-lecie swojej pracy. Klasyka nieustannie jest mu bliska. Lubi się nią bawić i interpretować. Swoje projekty często przełamuje twistem - charakterystycznym podpisem pod dziełem.

W tym sezonie Dawid Woliński stworzył kolejną opowieść o kobiecości. W najnowszej kolekcji projektantowi towarzyszy czerń. To kolor klasyki, esencja kobiecości, będący jednocześnie ogromnym modowym wyzwaniem dla projektanta. Energetyzującym akcentem pokazu jest czerwień, zaprezentowana na projektach specjalnych. Kolor namiętności, szaleństwa i pewności siebie, który daje zapewnienie, że kobieta znajdzie się w samym centrum uwagi.

Scenografia na pokazie Dawida Wolińskiego “Atelier 214.2”/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Podczas pokazu wyraźnie można było dostrzec inspiracje New Lookiem, który zaistniał w światowej modzie w latach 50-tych. Zauważalna w najnowszych projektach klasyka - formy, cięcia i długości, wąskie talie i głębokie dekolty pozwoli każdej kobiecie czuć się największą gwiazdą. Ultrakobiecość to przymiotnik, który doskonale definiuje tę kolekcję. Od sensualności do seksualności, poprzez wszystkie formy pośrednie.

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń czyli kolor, który większość kobiet kocha szczególnie. Kobiet różnych, bo i tych niezależnych, silnych i pewnych siebie, ale też tych nieśmiałych. Czerń w modzie jest wbrew pozorom bardzo trudna. Dlatego dużym wyzwaniem było okiełznanie w tej trudnej barwie całej mocy pomysłów i fantazji projektanta. Wymagało to ogromnego kunsztu i precyzji, a najlepszym tego dowodem jest spektakularna suknia wykonana z tysiąca wiecznych róż, sygnowana Dawid Woliński x Rose du Chateau.

Zupełnie inaczej jest z czerwienią, której Dawid Woliński użył przy projektach specjalnych. Czerwień inspiruje, pozwala na szaloną dowolność. Mimo że klasyczna, zawsze zwraca uwagę, niesie ze sobą energię i moc. Nikogo nie pozostawia obojętnym. Zaprezentowane 3 sukienki inspirowane stylem Martini, dodatkowo podbite cekinami, lśniły i błyszczały przy każdym najdelikatniejszym ruchu modelek. Zarówno materiał jak i fasony sukienek stanowią kwintesencję włoskiego stylu.

Finał pokazu Dawida Wolińskiego “Atelier 214.2”/fot. Filip Okopny - Fashion Images

Zupełnie inaczej jest z satynową czerwienią, której Dawid użył do projektu Dawid Woliński x Mille Miglia Perlage. Klasa, nonszalancja, pasja i smak. Włoski szyk nawiązuje do rajdu Mille Miglia, który od 1927 roku, co roku odbywa się w Północnych Włoszech. Musująca Cisowianka Perlage towarzyszy zawodnikom tego największego wyścigu świata jako partner i team zawodników.

Koronki, siatki, cekiny, satyny – w najnowszej kolekcji znajdziemy wszystkie te elementy. Projektant efektownie łączy i zestawia ze sobą faktury różnych materiałów, by nadać sylwetkom jak najbardziej kobiecy charakter i uzyskać ciekawe i przestrzenne formy.

Na pokazie Dawida Wolińskiego pojawiła się jeszcze jedna wyjątkowa sukienka. Tym razem nie na wybiegu, lecz w pierwszym rzędzie, pośród obecnych na pokazie Gwiazd. Ubrana w nią była ikona stylu i muza Dawida Wolińskiego, aktorka Małgorzata Kożuchowska. Ta jedyna i niepowtarzalna suknia została stworzona z okazji 90-lecia Myszki Miki. Dla Projektanta jest to niezwykle cenna i ważna współpraca, która wymaga trochę innej kreatywności. Oprócz designu liczy się tu odrobina fantazji. Jest to ogólnoświatowa akcja Disneya, w której wzięły udział takie gwiazdy jak: Gigi Hadid, Karen Elson, Bella Hadid, Karl Lagerfeld, Vittoria Caretti, Shanelle Nyasiase, Cara Taylor czy Virgil Abloh.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: Filip Okopny - Fashion Images