contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz kolekcji MMC jesień/zima 2016/2017

Paula Kamińska

Finał pokazu MMC - Ilona Majer i Rafał Michalak/fot. Filip Okopny

Kontrastowe zestawienie polskiego folku z hip-hopem. Takie określenie najtrafniej posłużyć może do opisania kolekcji jesień/zima 2016/2017 duetu MMC – Ilony Majer oraz Rafała Michalaka. 

Światła gasną. W sekundę później pojawia się pierwsza sylwetka pokazowa wraz z polską muzyką hip-hop i laserowymi reflektorami rzucającymi białe odbicia na przeciwległe kolumny. Swoista gra świateł tworzy na wybiegu kilka ścian złożonych z promieni świetlnych i nie pozwala oderwać od niego wzroku. Z pewnością dzięki nim pokaz zostanie zapamiętany na długo nawet przez osoby, które często odwiedzając pokazy mody myślą, że nie można ich już niczym zaskoczyć. Niezastąpioną w kreowaniu tego pięknego teatru mody była reżyserka Katarzyna Sokołowska, która od czasu wyreżyserowania pokazu MMC na konkurs projektanta roku na przełomie 1998 i 1999 roku, realizuje z duetem każdy pokaz.

Inspirację do stworzenia najnowszej kolekcji duet odnalazł w energii nowojorskich przedmieść przełamanej łowickimi haftami i ich piękną kolorystyką. Rafał Michalak nieraz podkreśla, że zakochanie się w tkaninie często jest źródłem pomysłu na ich kolekcje. Jesień/zima bazuje nie tylko na nowoczesnych tkaninach, farbowanych metodą degrade jedwabiach czy materiałach pokrytych aluminiową membraną, lecz także na współczesnej wersji łowickiego pasiaka, którą na zamówienie duetu specjalnie przygotowała mała florencka manufaktura. 

Od kilku sezonów w kolekcjach jesień/zima duet MMC proponuje ciepłe okrycia wierzchnie. Nie zabrakło tego akcentu także i teraz. Kurtki i płaszcze powstały w wyniku zestawienia konwencji sportu, mody glam i street style’u.Pojawiły się także ciepłe kożuchy, sukienki i dzianinowe bluzy. Paleta barw sięga od białego poprzez grafitowe i jasne odcienie szarości aż do czarnego.

Co ciekawe, 6,5-letnia córka Ilony Majer miała także swój wkład w pokaz. Zaprojektowała końcówki zamków błyskawicznych między innymi do kurtek. Projektowanie w wieku niecałych siedmiu lat brzmi dobrze jak na początek kariery projektanta. Kto wie, czy za kilkanaście lat role się nie zamienią i to Ilona usiądzie na widowni pokazu swojej córki. Na razie jednak trzeba przyznać, że pokaz duetu Ilony Majer i Rafała Michalaka na jesień/zima 2016/2017, to z pewnością jedna z ciekawszych prezentacji projektantów, która na długo pozostanie we wspomnieniach przybyłych gości.

Partnerami pokazu MMC były: Sneaker Warsaw Store, Gatta, Elixa, salon Ekert Beauty&Spa, Moroccanoil oraz Różycka&Juszczak HAIR, Mac Cosmetics, Noble Lashes, Estell, Poczta Kwiatowa, Diageo, Essence cleanse, Weles, Uber.

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Karol Droździk

fot. Filip Okopny