contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

FOLLOW DESIGNERS

Pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego - "Shadows"

Jagoda Lisiak

Pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego "Shadows"/fot. AKPA

Wtorkowy pokaz Tomasza Ossolińskiego zamknął sezon pokazów na 2016 rok. 
Projektant słynie z szycia odzieży ciężkiej, bowiem garniturów na miarę. Jego precyzyjne krawiectwo i konstrukcja jest mocno doceniona w polskiej branży mody. 

Tomasz Ossoliński jest mistrzem jeśli chodzi o krawiectwo. Miłością do szycia zaraziła go babcia, która od niepamiętnych czasów szyła. Młody Tomek w przyszłości chciał robić to co ona. Poszedł w jej ślady. 

Najnowsza kolekcja „Shadows” to inspiracja sztuką i muzyką. Malarstwo Caravaggia powraca w nowej odsłonie - w kolekcji Tomasza Ossolińskiego. Projektant postawił na grę świateł i cieni, faktur i materiałów. Pojawiło się zestawienie błysku z matem, wysokojakościowe tkaniny, aksamit, skóra czy organza jedwabna. Nie zabrakło wyjątkowych detali czyli haftów, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby kolekcji.

Pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego "Shadows"/fot. AKPA

Pokaz odbył się w kameralnym gronie w restauracji prowadzonej przez małżeństwo Kręglickich. 

Ceglane ściany, rozstawione po wybiegu świece nadały klimatu całemu wydarzeniu i dały efekt światłocienia, dzięki czemu tkaniny nabrały jeszcze ciekawszego efektu.

Barwy w kolekcji są stonowane, a ubrania są w klasycznej formie. Pojawiły się dobrze skrojone płaszcze i marynarki, sukienki oraz bluzki z rozszerzanymi rękawami na linii łokcia. 

"Tak się w moim życiu złożyło, że szyję kreacje, które dla wielu moich klientów stają się częścią bardzo ważnych momentów w ich życiu. Ale to jest właśnie ich życie i ich ubranie. Ma wzmacniać, a nie maskować człowieka. Ma eksponować to co jest w nim najciekawsze, a nie kreować sztuczną postać. Człowiek nie jest dla mnie „sztalugą” na „obraz”, który stworzę. Jest tym obrazem i ja mam za zadanie najlepiej jak potrafię wyeksponować jego piękno, głębie, wartość" – podsumowuje swój pokaz Ossoliński. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Adrianna Jannasz

Zdjęcia: AKPA